شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه زرندیه استان مرکزی : غدیر سند حقانیت و مدال افتخار شیعه است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه زرندیه استان مرکزی : غدیر سند حقانیت و مدال افتخار شیعه است

منتشرشده در مرکزی چهارشنبه, 15 شهریور 1396 ساعت 16:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زرندیه گفت: غدیر سند حقانیت شیعه و مدال افتخار او، برای عمل به سفارش نبی گرامی اسلام در پذیرش ولایت همه ائمه معصومین(علیهم السلام) است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زرندیه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه امامت و ولایت گفت: واقعه غدیر فقط یک حادثه خاص تاریخی نیست که در زمان خود واقع شده باشد بلکه تعیین سرنوشت تمام انسان ها در طول تاریخ است.

 

وی افزود: غدیر خط روشن رسالت و بعثت تمام انبیا و اولیای الهی است که به واسطه متصل شدن به ولایت و امامت کامل می شود و زمانی که این اتصال تکمیل می‌گردد، دین خدا و نعمت خدا بر مردم تمام می شود.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زرندیه تصریح کرد: خداوند متعال برای هدایت بشر از تمام ظرفیت‌های هستی بهره گرفته است تا بشر به تکامل خود برسد ، تمام زحمات پیامبران و اولیای خداوند و حتی تمام زحمات پیغمبر خاتم(ص) در ابلاغ امامت و ولایت خلاصه می‌شود که اگر این ابلاغ انجام نشود پیغمبر رسالت خود را به اتمام نرسانده است و به یقین رسالت تمام پیامبران در طول تاریخ در این ابلاغ پیغمبر خاتم است .

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی با اشاره به اینکه عید غدیر خم روز سرنوشت‌ساز تاریخ اسلام تا هنگام برپایی قیامت بوده و هست، گفت: غدیر خم، روز معرفی سلسله هادیانی که نگاهداران و نگهبانان پیام غدیر است؛ روز غدیر روز ناامیدی کفار و منافقین است که امید به روزهای بعد از پیغمبر داشتند ولیکن با ابلاغ وحی و تعیین روز غدیر به عنوان روز امامت و ولایت امید منافقین و کفار به یأس و ناامیدی تبدیل شد.

 

وی افزود: در خطبه غدیر دین اسلام به سه مرحله اساسی تقسیم می شود، مرحله آغاز که با بعثت پیغمبر، مرحله کمال که با ولایت حضرت علی(ع) و مرحله پیروزی که با ظهور حضرت حجت (عج) آغاز می‌شود. و در دوران ایشان حاکمیت جهانی اسلام به سرانجام می رسد.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زرندیه تصریح کرد: پیغمبر در رابطه با غدیر فرمودند "واقعه غدیر را باید حاضران به غائبان و پدران به فرزندان تا روز قیامت برسانند"، غدیر برای هر جویای حق و برای هر مدعی پیروی از پیامبر پیام دارد و آن این است که این واقعه را باید به گوش همگان رساند که فردای قیامت کسی نگوید نبودیم و به گوش ممان هم نرسید.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی خاطرنشان کرد: باید راه حق نمایانده شود تا آدمی بتواند آن ا انتخاب کند. غدیر سند حقانیت شیعه و مدال افتخار او برای عمل به سفارش نبی گرامی اسلام در پذیرش ولایت همه ائمه معصومین است؛ امروز باید من و شما که به تشیع مفتخریم باید بدانیم که یکی از وظایف ما رساندن پیام غئیر به دیگران و نسل های بعدی است. سینه به سینه و نسل  به نسل بخوانیم و بگوییم و بنویسیم  تا به صاحب اصلی غدیر زمان خود یعنی امام زمان (عج) برسیم.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است