شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح الله استان مرکزی : اقدامات محرومیت زدایی تنها با روحیه جهادی میسر خواهد بود

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی : اقدامات محرومیت زدایی تنها با روحیه جهادی میسر خواهد بود

منتشرشده در مرکزی چهارشنبه, 15 شهریور 1396 ساعت 09:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: اقدامات محرومیت زدایی تنها با روحیه جهادی میسر خواهد بود و آنچه که امروز کشور به آن نیاز دارد، روحیه جهادی است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در مراسم افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مدافع حرم «علی اکبر عربی» در منطقه روستایی چارچشمه خمین ضمن تبریک دهه امامت و ولایت گفت: خدمت‌رسانی در عرصه های مختلف بخشی از اقدامات سپاه است.

 

وی افزود: یکی از مناطقی که در بحث محرومیت زدایی سپاه ورود کرده است همین منطقه چارچشمه خمین است که امیدواریم با اقدامات انجام شده در مدت کمتر از چهار سال بتوانیم محرومیت را از چهره منطقه در عرصه های مختلف بزداییم.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر داشتن روحیه جهادی گفت: اقدامات محرومیت زدایی تنها با روحیه جهادی میسر خواهد بود و آنچه که امروز کشور به آن نیاز دارد، روحیه جهادی است.

 

سردار کریمی ادامه داد: روحیه جهادی یعنی اینکه نفع مادی کنار برود و با اخلاص کارها انجام شود وقتی نفع مادی در کار نباشد ایثار و از خودگذشتگی به اوج می رسد.

 

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از مکتب اسلام و درس حضرت امام خمینی(ره) برای امت اسلامی بود، گفت: امروز هم بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی در خمین با فعالیت و حضور 250 نفر به برکت روحیه جهادی آماده خدمت‌رسانی به محرومان و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی است که نفع مادی را کنار گذاشته و تنها برای رضای خدا کار می کنند.

 

فرمانده سپاه روح‌الله با اشاره به دهه امامت و ولایت تصریح کرد: نعمت ولایت رحمت واسعه خداوند است که تنها شامل حال بندگان خاص می شود و باید قدردان این نعمت باشیم و حول محور ولایت حرکت کنیم تا به سر منزل مقصود برسیم.

 

سردار کریمی با اشاره به حدیث امام صادق(ع) درخصوص رحمت واسعه الهی گفت: بهره‌مندی  از رحمت واسعه می طلبد که سختی ها را پذیرا باشیم و برای رسیدن به آن هزینه پرداخت کنیم.

 

وی افزود: در طول تاریخ بشر ثابت شده که بهره‌مندی از نعمت ولایت به عنوان یک اصل کلیدی برای رسیدن به موفقیت لازم است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله تصریح کرد: برکاتی که به واسطه نعمت ولایت شامل حال انسان می شود هدایت، کرامت و شفاعت است.

 

سردار کریمی خاطرنشان کرد: شهدا ولایت را پذیرفتند و هزینه آن را هم پرداخت کردند. مثل شهید حججی که در مسیر ولایت سر داد.

 

وی افزود: شهدا معرفت یافتند و ایستادگی و استقامت کردند و سرعت و سبقت گرفتند، شهدا شاخصه هایی دارند که اگر تنها یکی از تنها را الگو قرار دهیم در مسیر درست گام بر خواهیم داشت.

 

فرمانده سپاه روح‌الله در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از جمله شهدای مدافع حرم گفت: مظلوم‌ترین شهدای مدافع حرم شهدای تیپ فاطمیون هستند که انقلاب و امام را از خود دانسته و معتقدند انقلاب اسلامی می‌تواند عزت‌آفرین باشد و بر این اعتقاد از جان خود گذشتند. وظیفه مسئولان خدمت به خانواده این شهدا و رفع محرومیت است که این شهدا دارند. 

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است