شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبرداد : برپایی بیمارستان صحرایی شهید مدافع حرم "علی‌اکبر عربی" در خمین

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبرداد : برپایی بیمارستان صحرایی شهید مدافع حرم "علی‌اکبر عربی" در خمین

منتشرشده در مرکزی شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 11:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: همزمان با دهه ولایت ، بیمارستان صحرایی در مناطق روستایی دهستان چارچشمه خمین با نام شهید مدافع حرم "علی‌اکبر عربی" برپا می‌شود.

 

به‌گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، گفت: سپاه در بخش‌های مختلف خود را موظف می‌داند که در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، و راستای رفع مشکلات به مردم ، خدمات ارائه دهد.

 

وی افزود: در همین راستا یکی از برنامه‌های دهه ولایت و یکی از صدها اقدامات خدماتی سپاه روح‌الله در استان مرکزی برپایی بیمارستان صحرایی است که امسال در مناطق روستایی دهستان چارچشمه خمین با نام شهید مدافع حرم "علی‌اکبر عربی" برپا می‌شود.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: امسال برای پنجمین سال متوالی این بیمارستان با هدف ارائه خدمات درمانی تخصصی مردم مناطق محروم این استان برپا خواهد شد.

 

سردار کریمی با اشاره به اهداف برپایی بیمارستان صحرایی گفت: ارائه خدمات درمانی تخصصی به بسیجیان و مردم مناطق محروم، حفظ انسجام و ارزیابی میزان آمادگی تیم‌های پزشکی تخصصی، کمک به محرومیت‌زدایی و ارتقاء سطح سلامت مردم مناطق محروم، برگزاری مانورهای تخصصی امداد و درمان، شناسایی بیماری‌های بومی مناطق محروم، کاهش ارجاع بیمارستان‌های شهری و نمایش توان قدرت رزمی و تخصصی بسیج در مدیریت بحران از اهداف این اقدام بسیج جامعه پزشکی است.

 

وی با تاکید بر این موضوع که عموم مردم گروه هدف هستند، گفت: اما عمده خدمات این بیمارستان‌های صحرایی به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، خانواده شهدا و ایثارگران، بیماران محروم و بی‌بضاعت روستایی، بیماران محروم و بی‌بضاعت حاشیه شهرها ارائه می‌شود.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: باتوجه به اینکه از سه ماه قبل غربالگری برای برپایی این بیمارستان در منطقه آغاز شده است تاکنون برای 25 هزار نفر ویزیت صورت گرفته که از بین این تعداد 2 هزار نفر نیازمند ویزیت تخصصی شناسایی شدند.

 

سردار کریمی با اشاره به حضور داوطلبانه و جهادی 40 متخصص و فوق تخصص و 25 پزشک عمومی در این بیمارستان گفت: تعداد روستاهایی که از خدمات بهداشتی و درمانی در این منطقه بهره‌مند شده‌اند 50 روستا است که توسط متخصصین قلب و عروق، داخلی، زنان، جراحی، اطفال، فوق تخصص نوزادان، فوق تخصص قلب، اطفال، چشم، فوق تخصص قرنیه، روانپزشک، دندان پزشک، گوارش، غدد، ENT، مغزو اعصاب، جراح مغز و اعصاب، ریه، روماتولوژی، طب سنتی و پوست و مو ویزیت می‌شوند.

 

وی افزود: معاونت بهداشت، آماد و پشتیبانی، بسیج سازندگی سپاه روح‌الله و دانشکده علوم پزشکی خمین و دانشگاه علوم پزشکی اراک، مدیریت درمان و تامین اجتماعی، هلال احمر، سازمان انتقال خون استان، فرمانداری، آموزش و پرورش و سپاه ناحیه خمین در برپایی این بیمارستان همکاری خواهند کرد.

 

سردار کریمی یادآور شد: این بیمارستان از تاریخ 14 شهریورماه به مدت سه روز در منطقه برپا و آماده ارائه خدمات درمانی رایگان به بیماران و مردم در این مناطق است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: بیمارستان صحرایی امداد و نجات 50 تختخوابی استان مرکزی که در سال 92 رونمایی شد با هماهنگی که با مدیریت بحران استان صورت گرفته مقرر شد که در منطقه چارچشمه خمین همزمان به منطقه چارچشمه منتقل خواهد شد تا میزان آمادگی برای پاسخگویی در شرایط بحران مورد سنجش قرار گیرد.

 

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است