شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیمسئول بسیج جامعه زنان کشور :زنان مسلمان برای نجات زنان جهان قیام کنند

مسئول بسیج جامعه زنان کشور :زنان مسلمان برای نجات زنان جهان قیام کنند

منتشرشده در مرکزی دوشنبه, 16 اسفند 1395 ساعت 13:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:اصلانی گفت:زن غربی در جامعه و خانواده دچار بحران هویت شده است،زنان مسلمان برای نجات زنان جهان قیام کنند .

 


به‌گزارش سپاه نیوز:اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور در همایش «بسیج جامعه زنان» که به مناسبت روز این قشر در کانون بسیج اراک برگزار شد نامگذاری این روز را به نام بسیج زنان جای بسی خرسندی دانست و افزود: روز 16 اسفند روز صدور پیام ربر معظم انقلاب اسلامی به کنگره 7 هزار شهید زن به مظنور ترسیم الگوی زنی که قرار است دنیا را در مسیر دیگری قرار دهد و در متن پیام نیز به این تحول آفرینی اشاره شده است.


وی تصریح کرد: در طول تاریخ زنان و مردانی بوده‌اند که در دایره‌ای از زمان و مکان اثرگذار بوده‌اند؛ جهان در یک مسیر و پیچ تاریخی حساسی قرار دارد و همه جهان امروز در طول تاریخ کذشته تمدن‌های متعددی اعم از مادی، امپراطوری، رم شرقی، یونان و.. را تجربه کرده و امروز هم تمدن لیبرال دموکراسی غربی تجربه می‌کند.


مسئول بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: در تمدن لیبرال دموکراسی غربی هیچ گونه آرامشی را برای انسان به همراه نداشته است بلکه او را در دنیای صرفا مادی به حال خود رها کرده است و می‌خواهد خود مسیر را برگزیند.


اصلانی با بیان اینکه انسان دارای دو بعد مادی و معنوی توامان با یکدیگر است، گفت: اگر هر کدام از این ابعاد مورد غفلت قرار گیرد انسان بی پشتوانه و رها خواهد بود.


وی افزود: امروز این تمدن درصدد است تا ارتباط میان بندگان و پروردگار را قطع کند، در زمان حکومت یزیدیان نیز این اتفاق رخ داد و یزید سعی کرد که محور را انسان قرار دهد ولی امام حسین(ع) با قیام خود باعث شدند تا این اتصال را برقرار شود از این‌رو عاشورا فصل الخطاب برای همیشه تاریخ است.


مسئول بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به تاسی از عاشورا، این ارتباط میان انسان و خدا برقرار می‌کند، در این پیچ تاریخی به دنبال حفظ این ارتباط است ولی شرایطی باید وجود داشته باشد تا انقلاب اسلامی بتواند این گفتمان سازی و تحول را در جامعه ایجاد کند.


اصلانی زن را یکی از اجزای تحول گفتمان انقلاب اسلامی دانست و گفت: زن، خانواده و نحوه حضور زن در خانواده و جامعه و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی یکی از اجزای آن است. مقام معظم رهبری در آستانه دهه چهارم این پیام مهم را که الگوی سوم از زن است را مطرح می‌کنند.


وی با اشاره به مقاومت زن انقلابی و مسلمان افزود: زنانی همچون مرحوم طاهره دباغ و شهدای زن دوران انقلاب و دفاع مقدس در مقابل سخت‌ترین شکنجه‌ها ایستادند و اجازه ندادند دشمن به خواسته خود دست پیدا کندغ زن مسلمان ایرانی یک پروسه را در طول چهار دهه طی کرده و تجربیات فراوانی را کسب کرده است.


مسئول بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: حضور زن مسلمان در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی نشان داد اگر وجود زن آرمانگرا شود در خدمت آرمان‌ها قرار می‌گیرد. زن مسلمان مجاهد ایرانی از همان آغاز جرقه‌های انقلاب اسلامیف دوران انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، قایله کردستان، مقابله با منافقین و... تا به امروز ایستادگی کرده است.


اصلانی با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت زن مسلمان در مقابل هجمه‌های سنگین نشان داد این الگو قابل اعتماد است، و مقام معظم رهبری در این پیام خود فرمودند حال این زن مسلمان باید به عنوان الگو معرفی شود، زن مسلمان امروز بایستی به عنوان الگوی جهانی تحول آفرین باشد.


وی افزود: هزینه‌های سنگینی دشمن در جبهه جنگ نرم برای از بین بردن حیا، حجاب و عفت زنان مسلمان متحمل شده ولی به نتیجه نرسیده است چراکه ایستادگی و پایبندی زنان مسلمان به باور دینی سبب شده تا هزینه های سنگین دشمنان در این حوزه جوابگو نباشد.


اصلانی ادامه داد: جایگاه زن غربی به شدت تنزل پیدا کرده و بی هویت و رها در جامعه است، و زن غربی در جامعه و خانواده دچار بحران هویت شده است.مسئول بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ «امروز وقت آن است که این الگوی زن نه شرقی و نه غربی به دنیا معرفی شود»


اصلانی بحران هویت در جامعه و خانواده را یکی از بحران‌های زنان و مردان غربی مطرح کرد و گفت: پیام انقلاب اسلامی که به جامعه غربی رسیده باعث رخدادهایی در این کشورها شده و جنبش هایی در غرب با بهره گیری از پیام انقلاب اسلامی در حال شکل گیری است.مسئول بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: مفاهیم پیام رهبر انقلاب به کنگره شهدای زن کشور قابل تامل است. منشور پیام رهبری الگوی تمام عیار پویایی زنان مسلمان است که با تاکید داشتن بر حق کرامت الهی برای زنان از الگوی سوم بودن زنان مسلمان و انقلابی سخن گفته است.


اصلانی تاکید کرد: باید این منشور را مطالعه و تحلیل کنیم تا بتوانیم به شبهات جوانان در حوزه زنان پاسخ دهیم تا بتوانیم الگویی تمام عیار را به تاسی از حضرت زهرا(س) را به جهان معرفی کنیم.


انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است