شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح الله در جمع گرو های جهادی استان مرکزی: حل مشکلات کشور در گرو روحیه انقلابی و مدیریت جهادی است

فرمانده سپاه روح الله در جمع گرو های جهادی استان مرکزی: حل مشکلات کشور در گرو روحیه انقلابی و مدیریت جهادی است

منتشرشده در مرکزی شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار کریمی گفت: روحیه، تفکر جهادی و مدیریت جهادی و انقلابی بسیاری از مشکلات در جامعه حل شده و این را می توان در گروه‌های جهادی مشاهده کرد.

 


به گزارش سپاه نیوز:سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در مراسم تجلیل از گروه‌های جهادی بسیج سازندگی با اشاره به تحمیل جنگ هشت ساله علیه ملت ایران تصریح کرد: بعد از جنگ جهانی دوم که جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شد و همه کشورها یا زیر یوغ بلوک شرق یا غرب بودند؛ بلوک غرب به رهبری آمریکا طراحی‌های مختلف در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و هر آنچه که برای اداره جامعه مدنی نیاز و ارتباط با زندگی بشر دارد را انجام داده است و در این میان یکی از اهداف آنها تضعیف ایران در زمینه های مختلف بود.


وی افزود: ابرقدرت ها در راستای رسیدن به اهداف خود در دانشگاه های بین المللی نخبگان را تربیت می کردند و از تعداد 60 هزار نخبه ای که در آنها تحصیل می کردند بیش از پنج هزار نفر در کشورهای خود مانند صدام، بنی صدر، محمد قزافی و... در سمت‌های کلیدی مانند رئیس جمهوری یا نخست وزیر یا مسئولیت های نیروهای نظامی را به دست گرفتند.


سردار کریمی تصریح کرد: دشمنان با تشکیل و هدایت احزاب و گروه‌ها و اندیشکده‌های خاص و استفاده از افراد خاص قصد داشتند در جهان سیطره خود را گسترش بدهند. سفارتخانه‌ها و پایگاه های استعمارگران در ظاهر جهت تعاملات سیاسی ایجاد شدند ولی در عمل کارهای جاسوسی و ایجابی و اتاق فکر، رهبری شورش ها و فرماندهی احزاب و گروه های سیاسی از اهداف این سفارتخانه ها بود.


فرمانده سپاه روح الله ادامه داد: در این فضا ابر مردی به نام امام خمینی با توکل به خدا اعلام موجودیت کرد و شعار «نه شرقی و نه غربی» سرداد و حکومت اسلامی را تشکیل و با رهبریت دینی و حضور ملت غیور به پیروزی رساند و حضرت امام راحل به خلاف همه چیزهایی که غربی‌ها چیدند از روی آنها حرکت کرد و این انقلاب دارای عظمت بی نظیراست.


سردار کریمی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اینکه برای رسیدن انقلاب به تمدن اسلامی باید پنج مرحله اساسی طی شود، گفت: مرحله اول تشکیل انفلاب و پیروزی آن بود که این اتفاق بزرگ در سال 57 رخ داد. مرحله دوم تشکیل حکومت اسلامی که امام موفق شد بعد از 1400 سال دین اسلام را جامعیت و احیا کنند.


وی افزود: تشکیل دولت اسلامی سومین مرحله انقلاب اسلامی است که شامل همه دستگاه‌های مقننه، مجریه و حتی نیروهای مسلح و شامل تمام ارکان نظام است و توسط دولت اسلامی است که جامعه به سمت اهداف مشخص که تشکیل جامعه اسلامی است خواهد رفت. و بعد از تشکیل جامعه اسلامی تمدن اسلامی مرحله نهایی و از اهداف بلندی است که امام راحل پیش روی ما گذاشته است و ما در میانه راه هستیم.


فرمانده سپاه روح الله تصریح کرد: از زمانی که این مدل از الگوی انقلاب ارائه شده است همه دشمنان به دنبال این هستند که انقلاب اسلامی به ثمر ننشیند چراکه انقلاب اسلامی بنابر فرمایش امام راحل مرز جغرافیایی ندارد و اسلام برای نجات بشریت و جهانی است.


وی به شکل گیری انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: شکل گیری انقلاب که از سال 1342 با دستگیری و تبعید حضرت امام راحل آغاز شد، دشمن قصد داشت که انقلاب را در نطفه خفه کند ولی حضرت امام این بزرگ رهبر دینی راه خود را ادامه داد تا در سال 57 به پیروزی رسید و دشمن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران را یک لحظه آرام نگذاشته است و با تحمیل جنگ، تهاجم فرهنگی، نفوذ و استحاله و تحریم سعی در نابودی و از بین بردن الگوی انقلابی دارد.


سردار کریمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دعوای استکبار با ایران بر سر مسئله هسته‌ای و موشک نیست و حساب چیز دیگری است و آن این است که دشمن از گسترش انقلاب اسلامی بیمناک است، گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی عدالت است که امروز متاسفانه در جامعه رعایت نمی شود و نتیجه آن هم ایجاد فاصله طبقاتی در جامعه بوده که از توطئه‌های دشمنان است.


فرمانده سپاه روح الله در پایان به اهمیت فعالیت‌های گروه‌های جهادی تاکید کرد و گفت: با روحیه، تفکر جهادی و مدیریت جهادی و انقلابی بسیاری از مشکلات در جامعه حل شده و این را می توان در گروه‌های جهادی مشاهده کرد.

 


انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است