شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح الله مرکزی در جشنواره علمی: پژوهش بناهای علمی و نتايج عملی و تجربی فراوانی به همراه دارد

فرمانده سپاه روح الله مرکزی در جشنواره علمی: پژوهش بناهای علمی و نتايج عملی و تجربی فراوانی به همراه دارد

منتشرشده در مرکزی یکشنبه, 28 آذر 1395 ساعت 10:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار کریمی گفت :پژوهش بناهای علمی و نتايج عملی و تجربی فراوانی به همراه دارد.

 

به‌گزارش سپاه نیوز:سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله مرکزی در جشنواره علمی سپاه روح‌الله ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت گفت: پژوهش به عنوان یک امر مهم و مورد تاکید در اسلام و سیره پیامبران و ائمه معصوم(ع) است.


وی افزود: به کرات در دین اسلام به علم، تحقیق و پژوهش سفارش و به عنوان موضوع اساسی ترسیم شده است و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت موجود در این زمینه بهره لازم را داشته باشیم.


فرمانده سپاه روح‌الله تصریح کرد: پژوهش یک رویه هوشمندانه، خلاقانه و سامان‌مند برای یافت، بازگویی و بازنگری در رفتارها و پدیده‌هاست که اثر اساسی در زندگی بشر دارد و انسان برای رسیدن به کمال بایستی از این مسیر بگذرد.

 


سردار کریمی با تاکید بر جایگاه پژوهشگران و محققان در جامعه گفت: افکار، انديشه‌ها و آثار محققان و پژوهشگران هر جامعه زير ساخت‌های علمی آن جامعه را تشکيل داده، بناهای علمی و نتايج عملی و تجربی فراوانی به همراه دارد.

 


وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) درخصوص تحقیق و پژوهش بیان کرد: حضرت علی(ع) فرمود هر تلاشی که در آن تحقیق و حقیقت جویی نیست بهره ای ندارد.


فرمانده سپاه روح‌الله در این مراسم با اشاره به جایگاه بسیج دانشجوییافزود: ناحیه بسیج دانشجویی از این رو که با جمعی از فرهیختگان در ارتباط است بسیار ارزشمند است.

 

سردار  کریمی با اشاره به ظرفیت علمی استان مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی با 80 واحد دانشگاهی و 120 هزار دانشجو از جمله استان های فعال در حوزه علمی است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله با تاکید بر تعامل هرچه بیشتر میان بسیج اساتید، بسیج جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی گفت: ذات جابه جایی‌ها برای این است که نیروی جدید بتواند نقاط ضعف دیده شده را مرتفع و نقاط قوت را تقویت سازد.انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است