شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: هفت کمیته تخصصی در قرارگاه جهادی سلامت شهید حاج قاسم سلیمانی فعالیت دارند

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: هفت کمیته تخصصی در قرارگاه جهادی سلامت شهید حاج قاسم سلیمانی فعالیت دارند

منتشرشده در مرکزی سه شنبه, 18 آذر 1399 ساعت 09:35
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر فعالیت هفت کمیته در قرارگاه جهادی سلامت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در دو هفته گذشته ،بیش از یک هزار بسیجی در سطح استان با هدایت دانشگاه علوم پزشکی‌ آموزش تخصصی دیده‌اند و در قالب قرارگاه سلامت وارد میدان شده‌اند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست تخصصی قرارگاه جهادی سلامت محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: یکی از مطالباتی که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) برای مبارزه جدی با کرونا دارند بحث تقویت و ایجاد شبکه بهداشتی و درمانی به شکل محله محور است و با توجه به فرمانی که ایشان برای بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی دادند طرح مشترک شهید سلیمانی میان سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت بررسی و عملیاتی شد.

 

وی افزود: قرارگاه جهادی سلامت محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی برای اجرای دقیق طرح شهید سلیمانی از ۲۸ آبان ماه در ۱۲ شهرستان استان مرکزی تشکیل شده و تا امروز کلیه مجموعه‌ها از جمله بسیج، پایگاه‌های سلامت و گروه‌های مردمی سازماندهی شده‌اند و به شکل قرارگاه محوری کار را پیش می‌برند. منظور از قرارگاه محوری به کارگیری کلیه ظرفیت‌های موجودی است که در یک محله می‌توان برای ریشه کن کردن ویروس و کاهش آسیب‌های همه جانبه و کمک به کادر درمان استفاده کرد که مساجد به عنوان سنگرهای محله و ائمه جماعت به عنوان فرماندهان محلات در این طرح نقش آفرینی می‌کنند.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: طرح شهید سلیمانی به دنبال این است با آموزش و بسیج عمومی مردم هر خانه را به یک پایگاه سلامت تبدیل کند که جلب مشارکت مردم از طریق انتخاب یک سفیر سلامت برای هر خانوار و یک رابط سلامت در محله را دنبال می‌کند و در پی این است به جای تمرکز بر بیمارستان ارائه خدمات در خانه و محله باشد.

 

سردار کریمی ادامه داد: تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند، آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرآیند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از جمله راهبردهای مهم طرح شهید سلیمانی است که با جدیت دنبال می‌شود.

 

وی بیان کرد: هفت کمیته تخصصی شامل کمیته آموزش و همراه سازی، کمیته منابع انسانی و سازماندهی، کمیته نظارت، پایش و ارزشیابی، کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات، کمیته فرهنگی، روابط عمومی، رسانه و اطلاع رسانی و کمیته گروه‌های جهادی و حمایت از نیازمندان در طرح با جدیت کار خود را آغاز کرده‌اند که مهمترین آنها کمیته آموزش است چرا که اعتقاد داریم با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن وجود ویروس در جامعه باید آموزش عمومی مردم انجام شود.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: طی دو هفته گذشته کمیته آموزش با هدایت‌های دانشگاه علوم پزشکی و پایگاه‌های سلامت آموزش بسیجیان و نیروهای داوطلب را با جدیت آغاز کرده‌اند که تاکنون بیش از یک هزار بسیجی در سطح استان از این آموزش تخصصی بهره مند شدند و برای اجرای طرح وارد میدان شده‌اند. تاکنون ۲۷۷ تیم حمایتی، ۳۳۸ تیم مراقبتی، ۲۹۲ تیم نظارتی در سطح استان تشکیل شده که افراد درون این تیم‌ها در این روزها آموزش کامل را دیده‌اند و همچنین با توجه به استقبال بسیجیان و نیروهای داوطلب آموزش تیم‌های جدید در دستور کار است.

 

سردار کریمی تاکید کرد: یکی از اقدامات مهم در طرح شهید سلیمانی ادامه نهضت کمک مومنانه است که با توجه به عملکرد بسیار درخشان استان مرکزی این اقدام خداپسندانه در قالب این طرح ادامه می‌یابد و تاکنون بیش از ۲۰۱ هزار بسته معیشتی که ارزش میانگین آنها ۴۰۰ هزار تومان بوده توزیع شده است. توزیع گوشت قربانی، بسته‌های درمانی، آموزشی، بهداشتی و جهیزیه برای زوج‌های جوان در قالب کمک‌های مومنانه طرح شهید سلیمانی همچنان ادامه دارد که به طور مثال در روز گذشته شهرستان آشتیان یکصد کیلو گوشت گرم در این قالب توزیع شد.

 

وی افزود: کمک به مدافعان سلامت، حضور روحانیون بسیجی در آرامستان ها برای انجام امورات شرعی جان‌باختگان و ضد عفونی معابر نیز توسط بسیجیان با جدیت دنبال می‌شود و تاکنون بیش از ۱۲۰ نفر روحانی در آرمستان ها فعالیت انجام دادند و بیش از ۳۰۰ نفر از متخصصین بسیج جامعه پزشکی در مراکز درمانی سازماندهی کرده‌اند و بیش از ۱۴۰ گروه جهادی برای ضدعفونی معابر و اماکن فعالیت می‌کنند که با توجه به فراخوان‌ها و اعلام آمادگی بسیجیان و گروه‌های مردمی این آمار روزانه افزایش پیدا می‌کند.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امیدواریم با عنایت های خداوند و به برکت نام شهید حاج قاسم سلیمانی، همت کلیه اعضای طرح شهید سلیمانی و مشارکت آحاد و اقشار مردم شاهد کاهش آسیب‌های بیماری منحوس کرونا و ریشه کن شدن آن در جامعه باشیم که این نیازمند به کارگیری عزم و اراده ملی و همه جانبه است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است