پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - برای دومین بار صورت گرفت؛ اعزام گروه جهادی شهدای اراک به مناطق محروم سیستان و بلوچستان
چاپ کردن این صفحه

برای دومین بار صورت گرفت؛ اعزام گروه جهادی شهدای اراک به مناطق محروم سیستان و بلوچستان

منتشرشده در مرکزی چهارشنبه, 12 آذر 1399 ساعت 13:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه اراک از اعزام گروه جهادی شهدای اراک برای دومین بار به مناطق سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز: سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه اراک در جمع جهادگران اعزامی استان به سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه گروه های جهادی ایثارگران و تلاش گرانی هستند که بدون مرز فعالیت و خدمت رسانی به مردم را انجام می دهند،گفت: در طول این سال ها همواره هرگونه احساس نیازی که در کشور و سطح مناطق وجود داشته گروه های جهادی ورود پیدا کرده اند و تهدیدات را به فرصت ها تبدیل کردند.

 

وی افزود: جهادگران بسیجی در طول این سال ها به خوبی نشان داده اند خدمت به مردم تعطیلی ندارد و لذا این عزیزان در هر شرایطی خدمت رسانی به مردم را تعطیل نکرده اند و به همین دلیل به پیشتازان و پیشگامان خدمت رسانی یاد می شوند.

 

فرمانده سپاه اراک با اشاره به حضور گروه جهادی شهدای اراک درسیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در مناطق جنوب کشور و خصوصا استان سیستان و بلوچستان وجود دارد گروه جهادی شهدای اراک که متشکل از گروه های جهادی تخصص محور هستند برای رفع مشکلات در این منطقه حضور پیدا کرد که با برنامه ریزی ها یک برنامه بلند مدت برای رفع عمده مشکلات آنها دیده شده است.

 

وی افزود: تاکنون طی 2 مرحله جهادگران بسیجی گروه جهادی شهدای اراک در استان سیستان و بلوچستان برای ارائه خدمت های تخصصی حاضر شده اند که خوشبختانه شاهد دستاوردها و نتایج خوبی در این مناطق بوده ایم.

 

مهجوری با اشاره به مشکلات این مناطق گفت: با شناسایی های انجام شده نیازهای مهم این مناطق به خوبی بررسی شد که مسائل فرهنگی، بهداشتی، عمرانی، اجتماعی و خدماتی عمده آنها بود و لذا گروه های جهادی به شکل تخصص محور در این مناطق حاضر شدند.

 

وی شهرستان میرجاوه،خاش و شهر زاهدان را محل حضور جهادگران استان مرکزی خواند و افزود: در این راستا علاوه بر توزیع کمک های مردم شریف استان و شهر اراک به خدمت رسانی در مسائل فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و عمرانی مشغول می شوند.

 

فرمانده سپاه اراک ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که سیل در ماه های گذشته در این شهرستان ها و برخی از روستاها ایجاد کرده یک گروه جهادی ویژه ارائه خدمات عمرانی در این شهرستان مستقر شده که بتواند مشکلات عمرانی و خصوصا آب آشامیدنی را مرتفع سازد.

 

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 500 میلیون تومان کمک های نقدی از مردم و خیرین استان مرکزی و خصوصا شهر اراک جمع آوری شده،افزود: به همراه سایر کمک ها شامل لوازم منزل، مصالح ساختمانی و بسته های فرهنگی و بهداشتی در بین مردم توزیع شده که انتظار داریم مردم استان مرکزی همچون گذشته برای رفع مشکلات مردم این شهرستان با قوت حاضر شوند.

 

مهجوری با اشاره به ضرورت خدمت رسانی در حوزه بهداشت و درمان بیان کرد: یکی از مهمترین نیازهایی که امروز در سطح شهر زاهدان و روستاهای اطراف وجود دارد بحث نیاز به ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است که نیاز است جهادگران پزشکی و درمانی استان برای ارائه خدمت به مردم این منطقه حضور پیدا کنند.

 

وی افزود: جهادگران و کلیه کسانی که علاقمند به خدمت رسانی به مردم سیستان و بلوچستان هستند می توانند با مراجعه به سپاه ناحیه اراک هماهنگی های لازم را انجام دهند.

 

فرمانده سپاه اراک در پایان با اشاره به اینکه تا محرومیت هست گروه های جهادی ما هم هستند،گفت: بنا داریم به فضل الهی به صورت ماهیانه گروه های جهادی را از شهرستان اراک به این مناطق محروم اعزام کنیم و از خیرین و مردم نوع دوست در استان مرکزی درخواست داریم که این ولی نعمتان ما فراموش نکنند تا به لطف پروردگار بتوانیم مرهمی بر آلام نیازمندان بگذاریم.

 

انتهای پیام/