شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح الله استان مرکزی : کنگره شهدای استان مرکزی قرارگاه جامع فرهنگی ، اجتماعی است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی : کنگره شهدای استان مرکزی قرارگاه جامع فرهنگی ، اجتماعی است

منتشرشده در مرکزی شنبه, 12 مهر 1399 ساعت 09:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه اهداف تعیین شده در کنگره شهدا محقق شده است، گفت: کنگره شهدای استان مرکزی یک قرارگاه جامع فرهنگی ، اجتماعی است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به مناسبت سالروز برگزاری باشکوه کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)از سال‌های دور ترویج فرهنگ دفاع مقدس بوده و امروز بعد از گذشت چهل سال هنوز به وضوح در بیانات ایشان این دغدغه را مشاهده می‌کنیم که نمونه آن در سخنرانی مهم روز ۳۱ شهریور ایشان بود.

وی افزود: دغدغه مقام معظم رهبری از یک جهت و تبیین نقش استان مرکزی از جهت دیگر یک وظیفه سنگین بر دوش ما گذاشته بود که ما را برای برنامه ریزی انجام یک کار و اقدام بزرگ و بنیادین هدایت کرد و در واقع از سال ۷۲ پیش نویس و برنامه ریزی برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی را هدف گذاری کردیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: طرح پیش نویس برگزاری کنگره عظیم شهدای استان مرکزی تا سال ۹۲ مراحل تدوین و برنامه ریزی‌های مقدماتی خود را طی کرد تا اینکه در سال ۹۲ برآن شدیم که این طرح بزرگ را به مرحله عملیاتی برسانیم که در این راستا کلیه ظرفیت‌های موجود و تجربیات ارزنده را به کارگیری کردیم.

سردار کریمی ادامه داد: در ابتدای کار برنامه ریزی‌ها را بر اساس ۶ رویکرد اصلی پیش بردیم که در انتهای کار این ۶ رویکرد به صدها زیرشاخه تبدیل شد و مجموعه‌ای عناوین مهم را پیش روی ما گذاشت.

وی اضافه کرد: رویکرد خدماتی، محرومیت زدایی، اجتماعی، حمایتی، رویکرد فرهنگی هنری تبلیغی، رویکرد علمی و پژوهشی، رویکرد آموزشی تربیتی، رویکرد توسعه زیر ساخت‌ها و رویکرد عمرانی از جمله محوریت کارها بود که خوشبختانه می‌توانیم بگوییم تاکنون به ۱۰۰ درصد اهداف در تحقق رویکردها موفق بودیم که البته لازمه ماندگاری موفق ادامه این حرکت ارزشمند در طی سالیان آینده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تصریح کرد: صحبت از دستاوردهای کنگره شهدای استان بسیار سخت است چراکه کنگره عظیم شهدای استان تاکنون بیش از هزاران دستاورد مهم در عرصه‌های مختلف در جامعه داشته است و این به دلیل وجود عنایات شهدا در این جریان عظیم بود.

سردار کریمی تاکید کرد: ایجاد انسجام و هم افزایی بین همه مجموعه استان که از مسئولین ارشد دولتی و حکومتی تا کوچکترین گروه ها و افراد مردمی این وحدت را ایجاد کرد که هرکس به سهم خود در ایجاد انسجام مشارکت داشته باشد.

وی افزود: یکی از اصل‌هایی که از ابتدای شروع کار کنگره به عنوان یک محور قرار گرفته تبیین نقش مردمی و حضور برای این اقدام مهم بود که خوشبختانه با تلاش‌های زیادی که در این خصوص اتفاق افتد کنگره شهدای استان مردمی‌ترین کنگره در استان تبدیل شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی  با بیان اینکه یکی از درس‌های مهمی که امروز از شهدا می‌توانیم داشته باشیم مردمی بودن آنها است و لذا در طول یک هزار برنامه فرهنگی استان وجهه مردمی بودن تقویت شد، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین خدماتی که در ذیل کنگره برگزار شد و هنوز هم این خدمات ادامه دارد خدمات محرومیت زدایی بود که ویژگی ارائه این خدمات این است که برای اقشار مختلف هدایای شهدا به آنها در قالب محرومیت زدایی ارائه می‌شود.

سردار کریمی افزود: به طور مثال اگر نهضت مسکن سازی برای نیازمندان شکل گرفت هرکدام از این مسکن ها به نام متبرک یک شهید بود و یا اگر لوازم التحریر به دانش آموزان هدیه داده شد با عنوان هدایای یک شهید به دانش آموز ارائه شد که با این کار علاوه بر اینکه قشر مد نظر با شهید آشنا می‌شد سیره و وصیت نامه شهید برای افراد در ذهن ها ماندگار شدند و این به یک فرهنگ عمومی در استان تبدیل شد.

وی تصریح کرد: امروز بعد از گذشت یک سال از برگزاری کنگره شهدای استان تمام خدماتی که در سطح استان انجام می‌شود متبرک به نام شهدا است و طرح‌ هر خدمت یک شهید به برکت کنگره شهدای استان به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: در روز گذشته به مناسبت برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی تعداد ۶۲۰۰ بسته معیشتی به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) تهیه که هریک از بسته ها متبرک به نام یک شهید بودند در سطح شهر اراک توزیع شد.

سردار کریمی گفت: خوشبختانه کنگره شهدای استان مرکزی باب فعالیت‌های نوین و اثربخش فرهنگی و اجتماعی در استان را به خوبی باز کرد چراکه قبل از برگزاری اجلاسیه اصلی یک هزار برنامه فرهنگی اثربخش برگزار شد که هدف این برنامه‌ها آشنایی اقشار مختلف مردم با شهدا بود که خوشبختانه به اهداف مورد نظر رسیدیم.

وی تصریح کرد: امروز بعد از گذشت یک سال از برگزاری باشکوه کنگره شهدای استان مرکزی یک هزار برنامه فرهنگی دیگر در طول این سال برگزار شد که محوریت شهدا و چهلمین سالگرد دفاع مقدس داشتند.

وی افزود: کنگره شهدای استان مرکزی یک قرارگاه جامع فرهنگی ، اجتماعی است که امروز بعد از گذشت یک سال بیش از ۲ هزار نفر از فعالان و متخصصین فرهنگی و اجتماعی را گرد هم آورده و برای کارهای اثربخش سازماندهی کرده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: مهمترین چشم انداز برگزاری کنگره آشنایی مردم با راهبرد اصلی شهدا و رزمندگان بود و اگر بگوئیم راهبرد شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس این بود که کشور را از بحران ها نجات دادند امروز آشنایی مردم با این راهبرد و ادامه این مسیر توسط نسل جوان چشم انداز بزرگ کنگره است که با این کار علاوه بر اینکه سیره و اخلاق شهدا در جامعه همواره زنده می ماند جوانان نیز این سیره را به خوبی ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است