شما اینجا هستید: خانهاستانهالرستانمسئول بسیج سازندگی استان لرستان : سالانه ۵۲ هزار نیروی جهادی درمناطق محروم لرستان فعالیت می‌کنند

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان : سالانه ۵۲ هزار نیروی جهادی درمناطق محروم لرستان فعالیت می‌کنند

منتشرشده در لرستان دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 13:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  بیرانوند گفت : سالانه ۵۲ هزار نیروی جهادی در راستای کارهای فرهنگی، اجتماعی و آشنایی با مشاغل و حرفه‌های گوناگون به مناطق محروم استان لرستان کمک می‌کنند.

 

 

به گزارش سپاه نیوز : بیرانوند مسئول بسیج سازندگی استان لرستان  در جلسه کارگروه استانی هماهنگی پشتیبانی و نظارت بر اجرای طرح‌های بسیج سازندگی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: موضوعاتی که بسیج سازندگی بعد از تأسیس به دنبال آنها است بیش از بحث اجرا و ساخت پروژه‌ها است.

  

وی افزود: فرهنگ جهادی به عنوان یک ارزش انقلابی باید در تمام تشکیلات و سازمان های دولتی، نظامی و اداراتی که وظیفه و رسالت انقلابی دارند جاری شود و این فرهنگ  فراموش نشود.

 

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان عنوان کرد: بسیج سازندگی استان لرستان 52 هزار نفر نیروی جهادی دارد که در سال برنامه‌ریزی می‌کند تا این نیروها در عرصه‌های جهادی فعالیت داشته باشند که هر سال این 52 هزار نفر در راستای کارهای فرهنگی، اجتماعی و آشنایی با مشاغل و حرفه‌های گوناگون کمک می‌کنند.

 

 

بیرانوند خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی لرستان یک تفاهم نامه با آبخیزداری دارد که 30 درصد زیر فهرست بهای سال می‌خواهد پروژه‌های آبخیزداری را انجام دهد.

 

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان در راستای حرکت‌های جهادی، بسیج سازندگی استان دو ستاد  تشکیل داد و امسال در ستاد طرح هجرت 3  برنامه‌ریزی شد تا با کمک سه هزار و 500 نفر 165 مدرسه رنگ آمیزی شود که  سال آینده نیز بحث طرح هجرت 3 دنبال می‌شود.

 

وی به ساخت هفت مدرسه توسط بسیج سازندگی لرستان اشاره کرد و اظهارداشت: امسال در بخش پزشکی، بهداشت و سلامت حرکت‌های جهادی انجام و سه بیمارستان صحرایی در مناطق محروم استان برپا شد و این صورتی است که هزینه‌های که متحمل شدند اگر به روش سازمانی بود اصلاً قابل اجرا نبود.

 

 

بیرانوند تصیریح کرد: با تأکید بر اینکه حرکت‌های جهادی باید هدفمند شوند، عنوان کرد: در قانون به صراحت مطرح شده است که که سازمان برنامه بودجه می‌تواند بخشی از ردیف‌های اعتباری را به بسیج بدهد تا این حرکت ها را پشتیبانی و هدایت کند.

 

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان  بیان کرد: هر سازمانی می‌تواند بخشی از پروژه‌های مناطق محروم خود را به شکل قانون‌مند به بسیج سازندگی اختصاص دهد تا بسیج سازندگی نیز  حرکت‌های جهادی را به آن مسیر هدایت کند.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است