شما اینجا هستید: خانهاستانهالرستانجانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان: بسیج از زمان صدور فرمان اقتصاد مقاومتی از جانب رهبری پرچمدار این عرصه بوده است

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان: بسیج از زمان صدور فرمان اقتصاد مقاومتی از جانب رهبری پرچمدار این عرصه بوده است

منتشرشده در لرستان شنبه, 18 دی 1395 ساعت 11:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار توکلی بسیج از زمان صدور فرمان اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری علی‌رغم امکانات محدود خود پرچمدار این عرصه بوده است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار حبیب‌الله توکلی جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در همایش اقتصاد مقاومتی، صادرات و توسعه پایدار استان لرستان در خصوص عملکرد بسیج مهندسین در حوزه صنعت اظهار داشت: بسیج مهندسین در راستای احیای ظرفیت‌های صنعتی راکد و نیمه‌فعال استان در رابطه عناوینی هم‌چون زیرساخت، تنظیم و توسعه، قانون و مقررات حوزه تجارت و بازار کسب، امور مالی و بانکی به شرکت‌های تولیدی، مشاوره‌ و کمک بدون هزینه ارائه داده‌اند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ادامه داد: باتوجه به ارز‌یابی‌های صورت گرفته و مشورت با شوراهای قشری یکی از کم‌هزینه‌ترین و کاربردی‌ترین راه‌های حضور در بازارهای بین‌المللی و کشورهای همسایه ارائه محصولات و معرفی آن‌ها جهت پیدا کردن بازار فروش پایدار برای تولیدات مختلف است.

وی با بیان اینکه در صورت فروش پایدار تولیدات مشکلاتی مانند سرمایه در گردش و تسهیلات سود بالا به حداقل می‌رسند، افزود: تسهیلات با سود نزدیک به 20 درصد و مالیات تولید و ارزش افزوده 10 درصد امروزه باعث بالا رفتن دستمزد تولیدات شده است که این امر موجب عدم توان رقابت در عرصه فروش برای تولیدکنندگان شده است.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید به اهمیت صادرات تولیدات و محصولات استان مطرح داد: لرستان علی‌رغم تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایش تنها 0/5 درصد از صادرات کل کشور را به خود اختصاص داده است، باید زمینه توسعه صادرات تعامل و همدلی میان مسوؤلین و تولیدکنندگان در استان فراهم شود.

سردار توکلی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی یادآور شد: با نگاهی به رفتار استکبار جهانی در چهار دهه گذشته مشاهده می‌شود که هیچ نکته مشترکی میان جمهوری اسلامی ایران و نظام سلطه وجود ندارد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان اضافه کرد: مهم‌ترین، موثرترین و آخرین ابزار استکبار جهانی فشارهای تحریم‌های اقتصادی بوده است که هم‌اکنون نیز به بهانه‌های مختلف باقی مانده‌اند و تا زمانی که نظام جمهوری اسلامی بر آرمان‌های انقلابی خود پافشاری می‌کند بدون شک این وضعیت ادامه خواهد داشت.

وی پایبند بودن به اصول اقتصاد مقاومتی را مهم دانست و بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده است که می‌تواند با تولید کالاهای باکیفیت نه تنها قدرت رقابت‌پذیری بین‌المللی بالایی داشته باشد بلکه با تقویت سیستم اقتصادی یک حاشیه امنیت برای آرمان‌های فرهنگی و سیاسی انقلاب ایجاد کند.

سردار توکلی گفت: بسیج مفتخر است که همه ظرفیت‌ها و تمام خودش را به جایی برساند که در زمینه اشتغال‌زایی و تولید بخشی از نیازمندی‌های صرفی جامعه با راه‌اندازی ده‌ها کارگاه‌ تولیدی زود بازده اقدامات موثری در جهت توسعه تولیدات داخلی انجام بدهد.

 

وی با بیان اینکه بسیج از زمان صدور فرمان اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری علی‌رغم امکانات محدود خود پرچمدار این عرصه بوده است، خاطرنشان شد: بسیج با اعتقاد داشتن تفکرات انقلابی، باور به توانمندی‌های ایران اسلامی و تسلیم نشدن در برابر دشمن پا به عرصه اقتصاد مقاومتی گذاشته است.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در پایان سخنان خود تاکید کرد: بسیج معتقد است که اقتصاد مقاومتی مشکلات اقتصادی ایران را قابل حل می‌کند و همه برای تحقق این فرمان جهاد اقتصادی رهبر انقلاب وظیفه و تکلیف دارند.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است