شما اینجا هستید: خانهاستانهالرستانفرمانده سپاه استان لرستان: آموزش و پرورش لرستان به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی باشد

فرمانده سپاه استان لرستان: آموزش و پرورش لرستان به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی باشد

منتشرشده در لرستان چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 13:35
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار کشکولی گفت:آموزش و پرورش لرستان به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه استان لرستان در جلسه مجمع سالانه بسیج فرهنگیان استان که در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد بصیرت‌افزایی را یکی از مولفه‌های بسیار اثرگذار در امر تحقق اهداف آموزش و پرورش دانست و اظهارداشت: بصیرت به عنوان نور، بینایی، دانایی و بینش مطرح شده است و در مسیر علم و آموزش نیز باید گفت بصیرت آموزشی نیست هرچند علم آموزی ابزاری در جهت بصیرت است.

وی افزایش تقوا و پرهیز از حُب دنیا را اثرگذار در بصیرت افزایی دانست و افزود: امام علی (ع) در حدیثی می‌فرمایند دوام یافتن غفلت سبب کوری بصیرت است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید بر اینکه مسئولیت هر کسی بیشتر باشد باید بصیرت بیشتری داشته باشد، بیان کرد: مجاهده با نفس، توبه، ذکر خدا، خردورزی، هم نشینی با علما، زهد و ارتباط مستمر با خدا سبب در بصیرت‌افزایی افراد موثر است.

سردار کشکولی در بخش دیگری از سخنان خود به ارتقا و تحول در جایگاه علوم انسانی تأکید کرد و گفت: مسئولان باید بر روی از بین بردن تبعیض آموزشی کار کنند.

 

وی با اشاره به لزوم ارتقاء پایگاه اجتماعی و وضع معیشتی معلمان تصریح کرد: عظمت تاریخ ملت ایران نباید نادیده گرفته شود؛ متأسفانه در یک برهه اسامی شهدا از روی همه محله‌های شهر خرم‌آباد برداشته شد که اکنون با همکاری مسئولان استان مجدد و به سختی این اسامی برگرداننده می‌شود.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه  آموزش و پرورش باید به دنبال صیانت از خانواده و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد، افزود: افراد صالح و عامل باید متولی تعلیم و تربیت باشند.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است