شما اینجا هستید: خانهاستانهالرستانمسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان خبر داد: ارائه خدمات پزشکی بیش از 500 تیم تخصصی به مناطق محروم لرستان

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان خبر داد: ارائه خدمات پزشکی بیش از 500 تیم تخصصی به مناطق محروم لرستان

منتشرشده در لرستان دوشنبه, 22 آذر 1395 ساعت 11:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:شمس گفت: در سال گذشته بیش از 500 تیم تخصصی خدمات پزشکی را به مناطق محروم لرستان ارائه داده‎اند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ نبی‎الله شمس  مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان در نشست هم‎اندیشی دست اندرکاران اردوهای جهادی بهداشتی درمانی، بیمارستان‎های ثابت و صحرایی، تیم‎های تخصصی و عمومی بسیج جامعه پزشکی استان لرستان اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 500 تیم تخصصی، عمومی و آموزشی و بیش از 10 پرواز بالگرد با هدف ارائه خدمات پزشکی به حدود 15 هزار نفر اعزام شده است.

وی عنوان کرد: از سویی بسیج جامعه پزشکی استان لرستان با همکاری تشکل‎های غیر دولتی در جهت حمایت از اقشار محروم جامعه خدماتی را ارائه کرده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان در ادامه با تقدیر از همکاری و حمایت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: بیش از 5 هزار پزشک و پیراپزشک به عضویت بسیج جامعه پزشکی درآمده و بدون هیچ چشم‎داشتی در حال خدمات‎دهی هستند.

شمس اعزام تیم به مناطق محروم و برپایی بیمارستان‎های ثابت و صحرایی در این مناطق از مهم‎ترین برنامه‎های بسیج جامعه پزشکی استان لرستان برشمرد.

 

در ادامه فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان فراز پایانی آیه الکرسی گفت: خداوند در این آیه نور و ظلمات را با هم مقایسه می‎کند که در آن نور همواره واحد و مفرد و ظلمات به صورت جمع عنوان می‎شود.

 

سردار مرتضی کشکولی نور واحد را به خداپرستی تشبیه و همچنین فقر و محرومیت را از شاخه‎های مهم ظلمات عنوان و اظهار کرد: باید ریشه محرومیت را پیدا کنیم، چرا که در این زمینه هنوز خوب عمل نکرده‎ایم.

 

وی در ادامه به روایتی از امیر المومنین(ع) اشاره و به نقل از آن حضرت عنوان کرد: هیچ کاخی برافراشته نخواهد شد، مگر هزاران خانه ویران شود.

 

فرما نده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ادامه داد: دنیای استبدادی امروز مصداق این روایت امام علی(ع) است، چرا که در آن دولت‎های مستبد اجازه نمی‎دهند که محرومیت و فقر از ملت‎های جهان سوم رخت بر ببندد.

 

   سردار  شکو لی مقابله با فقر و محرومیت‎زدایی را از فلسفه‎های وجودی انقلاب اسلامی ایران برشمرد و بیان کرد: ابرقدرت‎ها می‎کوشند، با ممانعت از محرومیت‎زدایی محبوبیت انقلاب اسلامی را در بین مردم خدشه‎دار کنند.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در 37 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تلاش‎های زیادی در جهت محرومیت‎زدایی صورت گرفته است، اما عمق محرومیت به حدی است که بیش از اینها نیاز به همت و تلاش است.

 

سردار کشکولی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خطاب به دانشجویان گفت: افزایش کارآمدی نظام در رفع مشکلات اقتصادی، تقویت عناصر ماندگار ساز انقلاب، تقویت زمینه افزایش اقتدار ملی و رفع چهره فقر و محرومیت از مناطق محروم کشور چهار دغدغه مقام معظم رهبری هستند.

 

وی تصریح کرد: بنده از قشر دانشجو توقعاتی دارم که مردم‎داری و مردم یاری، توسعه و هدفمندسازی فرهنگ محرومیت‎زدایی و همچنین دغدغه‎مند و دردمند کردن قشر دانشجو از آن جمله است.

 

این مسئول با اشاره به برنامه‎های محرومیت‎زدایی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در لرستان عنوان کرد: برای شروع این برنامه رفع محرومیت از چند دهستان در نقاط مختلف لرستان شامل ذلقی، شاهیوند، کشور، میربک جنوبی و هومیان را در برنامه کاری داریم.

 

سردار کشکولی خاطر نشان کرد: این برنامه در چهار بعد زیرساختی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و اشتغالزایی در دستور کار قرار دارد، بر این اساس در بخش بهداشت و درمان به کمک‎های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیازمندیم.

 

گفتنی است، در پایان این نشست از تلاشگران اردوهای جهادی بسیج جامه پزشکی تقدیر به عمل آمد.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است