شما اینجا هستید: خانهاستانهالرستانمسئول بسیج سازندگی سپاه دورود :  ۱۱ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان توزیع شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه دورود :  ۱۱ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان توزیع شد

منتشرشده در لرستان دوشنبه, 10 آذر 1399 ساعت 10:35
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه دورود با بیان اینکه ۱۱ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان دورود توزیع شده است گفت: بیش از ۳۰۰ هزار ماسک در مناطق محروم و در سطح شهرستان دورود توزیع شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ ایوب رحمتی مسئول بسیج سازندگی سپاه دورود در جمع خبرنگاران این شهرستان در رابطه با اقدامات بسیج سازندگی ناحیه دورود در بحث مبارزه با ویروس کرونا اظهارداشت: با شیوع ویروس کرونا گروه‌های جهادی بسیج جهت ضد عفونی وگندزدایی مراکز بهداشت، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، ادارات و مراکز پرتردد سازماندهی شدند.

 

وی با اشاره به سازماندهی گروه‌های جهادی بسیج جهت کمک به کادر درمان شهرستان افزود: برای جمع‌آوری کمک‌های مومنانه در این شهرستان نیز گروه‌های جهادی بسیج سازماندهی شدند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه دورود با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 11 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان سطح شهرستان توزیع شده است عنوان کرد: تاکنون چهار هزار پک بهداشتی درمناطق محروم دورود توزیع شده است.

 

وی یکی دیگر از فعالیت‌های بسیج سازندگی دورود را پخش بیش از 300 هزار ماسک در مناطق محروم و در سطح شهرستان دورود برشمرد و بیان کرد: بیش از 60 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان این شهرستان توزیع و همچنین بیش از 1300 کیلوگوشت گرم تازه بین نیازمندان تقسیم شد.

 

رحمتی گفت: گروه‌های جهادی بسیج جهت محرومیت‌زدایی در فعالیت‌های مختلفی از جمله اهدای بسته معیشتی، لوازم التحریر، لوازم خانگی، جهیزیه، تعمیر و مرمت خانه محرومین در سطح شهرستان دورود سازماندهی شدند.

 

وی تصریح کرد: همچنین گروه‌های جهادی بسیج جهت امر به معروف و نهی از منکر در قالب حافظان سلامت تذکر به کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند سازماندهی و به مردم ماسک رایگان دادند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه دورود خاطرنشان کرد: راه‌اندازی سامانه تلفنی و ارائه خدمات به بیماران کرونایی و مشکوک به بیماری توسط گروه جهادی بسیج شهید حاج اصغرلشنی با کمک دانشجویان بسیجی رشته پزشکی از دیگر اقدماتی بود که انجام گرفت.

 

وی با اشاره به سازماندهی گروه‌های جهادی بسیج جهت شناسایی نیازمندان و بیماران کرونایی و کمک به آنها در قالب بسته معیشتی و پک بهداشتی اظهارداشت: بیش از 10 هزار بروشور آموزشی راه‌های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا توسط گروه‌های جهادی بسیج درسطح شهرستان توزیع شد.

 

رحمتی افزود: کمک به برگزاری هیئات عزاداری سطح شهرستان در بحث چگونگی برگزاری مراسمات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط گروههای جهادی بسیج، تماس با خانواده‌های درگیر کرونا و توجیه آن‌ها در مورد نحوه برخورد با بیماران کرونایی توسط گروه جهادی پزشکی شهیدحاج اصغرلشنی، کنترل ورودی و خروجی شهر توسط ایستگاه‌های سلامت و تهیه و توزیع پک‌های آموزشی درسی با اساتید برتر شهرستان توسط گروه جهادی ریحانه النبی(ص) از دیگر برنامه‌هایی بود که در دستور کار قرار گرفت.

 

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های کنکور مجازی با اساتید برتر توسط گروه جهادی بسیج ریحانه النبی(ص)عنوان کرد: بستن ورودی تفرجگاه‌های شهرستان توسط گروه های جهادی بسیج، راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در منطقه محروم ناصرالدین به مدت سه روز با تمام امکانات وتمام تخصص‌های پزشکی به صورت رایگان، راه‌اندازی کارگاه تولید الکل مقطعی توسط بسیجیان رشته شیمی گروه جهادی بسیج شهید محلاتی و تهیه وتوزیع موادضدعفونی وگندزدایی بیش از 300 هزار لیتر از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی دورود در این ایام کرونایی بوده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه دورود با اشاره به اینکه غربالگری تمام شهرستان دورود توسط گروه‌های جهادی بسیج به کمک شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام گرفت بیان کرد: ضدعفونی وگندزدایی تمام شهرستان توسط گروه‌های جهادی بسیج برای چندین بار، تقدیر از خیرین کمک‌های مومنانه در شهرستان دورود توسط قرارگاه جهادی مبارزه باویروس کرونا، سازماندهی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها در قالب کمک‌های مومنانه و مقابله با ویروس کرونا و همچنین تقدیر از کادر درمان شهرستان توسط قرارگاه بسیج سازندگی شهرستان دورود انجام شد.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است