پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - توزیع بیش از 200 هزار بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان توسط بسیج سازندگی لرستان
چاپ کردن این صفحه

توزیع بیش از 200 هزار بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان توسط بسیج سازندگی لرستان

منتشرشده در لرستان سه شنبه, 20 آبان 1399 ساعت 15:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسؤول بسیج سازندگی لرستان از توزیع 122 هزار بسته معیشتی و 185 هزار بسته بهداشتی بین نیازمندان در قالب کمک مومنانه توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ احسان جهانبخش مسؤول بسیج سازندگی لرستان در دیدار با فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان، اظهار داشت: تمام نیروهای جهادی استان آمادگی کامل دارند که در لبیک به ندای رهبر مبنی بر حضور نیروهای انقلابی و جهادی در عرصه مبارزه با بحران کرونا، به میدان بیایند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا جهت تقویت هماهنگی بین گروه های جهادی و شبکه بهداشت و درمان استان، بسیج جامعه پزشکی وسازمان تبلیغات اسلامی جلسات هم اندیشی برگزار شده است.

مسؤول بسیج سازندگی لرستان افزود: در این جلسات ظرفیت‌ها بررسی و تلاش شد که با بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های جهادی برای برگزاری رزمایش کمک‌های جهادی و فعالیت‌های مقابله با کرونا با نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی انجام شود.

جهانبخش بیان کرد: تمام نیروهای جهادی استان آمادگی کامل دارند که در عرصه مبارزه با بیماری کرونا به یاری مردم و شبکه بهداشت و درمان بیایند.

وی با بیان اینکه بخشی از کارها هم اکنون شروع شده است، افزود: در حوزه ضدعفونی نقطه‌ای مناطق عمومی تلاش‌ها اولیه آغاز شده است.

مسؤول بسیج سازندگی لرستان با اشاره به فعالیت 2 هزار و 100 گروه جهادی در استان، تصریح کرد: گروه‌های جهادی استان تخصصی هستند و در عرصه‌های مختلف یاری رسان مردم و شبکه بهداشت و درمان خواهند بود.

جهانبخش با تاکید بر ضدعفونی تمام معابر استان به صورت منظم و محله محور که توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی انجام شده است ادامه داد : تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده و الکل در مرحله نخست مقابله با بحران کرونا در استان توسط بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی انجام شده است.

مسؤول بسیج سازندگی لرستان، دستگیری از محرومان و اقشار آسیب دیده از کرونا را از مهم‌ترین برنامه‌های بسیج سازندگی دانست و افزود: 122 هزار بسته معیشتی در مراحل گذشته تا قبل از رهنمود فعلی رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور نیروهای جهادی و انقلابی در عرصه مبارزه با بحران کرونا در جامعه توزیع شده است.

جهانبخش ادامه داد: نزدیک به 300 هزار طعام طبخ گرم و به صورت تحویل به درب منازل، 237 مورد جهیزیه، 10 هزار و 500 مورد لوزام التحریر، 185 هزار مورد بسته‌های بهداشتی، 106 مورد لوازم خانگی، 9 هزار و 255 مورد کارت هدیه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه نیازمندان و اقشار آسیب دیده از بحران کرونا از طریق پایگاه‌های مقاومت بسیج در محلات شناسایی شده‌اند افزود: بالغ بر 76 هزار نفر از افراد متضرر از کرونا توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج شناسایی شده‌اند که این افراد در بخش‌های مختلف از حمایت‌های معیشتی بهره‌مند شده‌اند.

جهانبخش خاطرنشان کرد: در مرحله اخیر برنامه‌های بسیج و گروه‌های جهادی در راستای مقابله با بحران کرونا، کمیته‌های تخصصی رزمایش مومنانه در سپاه استان با دبیری بسیج سازندگی تشکیل می‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رود که دیگر ارگان‌ها و نهادهایی که در زمینه مقابله با بحران کرونا فعالیت دارند، برای هم افزایی با این دبیرخانه همکاری داشته باشند که بتوانیم خدمتی وسیع‌تری را به مردم ارائه دهیم.

مسؤول بسیج سازندگی لرستان با تاکید بر ضرورت پرهیز از موزای‌کاری، افزود: اگر عرصه‌های خدمت رسانی دقیق و نقطه‌ای مشخص شود و به شبکه بهداشت اعلام شود، نتیجه بهتری حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در طول دوره هم پایش‌های با هدف رفع نقص و به روزرسانی خدمت انجام می‌شود افزود: موازی کاری و نبود دبیرخانه مرکزی برای تقسیم کار، آسیب جدی در حوزه خدمت رسانی به مردم و مقابله با بحران کرونا است.

مسؤول بسیج سازندگی لرستان اظهار کرد: در بحث رزمایش مومنانه و کمک‌های معیشتی هم اگر نهادهای مانند ستاد اجرایی فرمان امام (ره)،بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، کمیته امداد و ... همکاری متمرکزی داشته باشند و سامانه واحدی برای  شناسایی افراد نیازمند و حمایت از آن انجام شود، بستر خدمت رسانی بهینه به مردم نیازمند فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه رزماش مومنانه بسیج  در راستای مقابله با بحران کرونا تا پایان سال جاری ادامه دارد، افزود: این هماهنگی‌ها برای اینکه کسی جا نماند و چتر حمایتی برای همه نیازمندان باشد، ضروری است.

 

 

انتهای پیام/