شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستان45 هزار زائر راهیان نور از یادمان‌های مناطق جنگی کردستان بازدید کردند

45 هزار زائر راهیان نور از یادمان‌های مناطق جنگی کردستان بازدید کردند

منتشرشده در کردستان یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 10:25
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه بیت المقدس کردستان گفت: امسال 45 هزار زائر راهیان نور سراسر کشور ، از یادمان‌های مناطق جنگ تحمیلی در کردستان بازدید کرده‌اند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار غلامی مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اینکه تمامی نهادهای استان آماده پذیرایی از زائران راهیان نور کشور هستند، گفت: هم اکنون امکان اسکان 16 هزار زائر در هر شب در استان فراهم شده است.

 

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه سپاه سال گذشته در 111 شب نمایش رزمی برگزار کرده است، افزود: در سال جاری نیز این نمایش‌ها در 120 شب برگزار می‌شود.

 

وی بیان کرد: برگزاری نمایش‌های رزمی از هشت سال پیش آغاز شده است که سپاه برای معرفی کردستان به عنوان سرزمین مجاهدت‌های خاموش برای تمامی مراحل نمایش‌ها از جمله تنظیم سناریو و هنروران آن از توان بومی استان استفاده می‌کند.

 

سرهنگ غلامی در ادامه با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف برگزاری کاروان‌های زیارتی راهیان نور در سراسر کشور است، افزود: سپاه کردستان امسال هم مانند سال گذشته معرفی فرهنگ غنی و تفرجگاه‌های کردستان به زائران را ، در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی همچنین گفت: پذیرش زائران خارجی کاروان‌های راهیان از چند سال گذشته آغاز شده است که طبق آمار موجود، کردستان در سال 94 پذیرای زائرانی از 22 کشور بوده است که امسال هم این پذیرش‌ها ادامه خواهد داشت.

 

وی در پایان افزود: سال گذشته 350 هزار زائر از یادمان‌های کردستان بازدید کرده‌اند.

 

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است