شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان: مسجد مهمترین پایگاه اجتماعی و اعتلای فرهنگ دینی است

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان: مسجد مهمترین پایگاه اجتماعی و اعتلای فرهنگ دینی است

منتشرشده در کردستان سه شنبه, 07 مرداد 1399 ساعت 17:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اشاره به اهمیت مساجد در نظام اسلامی، گفت: مسجد پایگاه اجتماعی و مهمترین هسته‌ مقاومت فرهنگی در کشور است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در نشست صمیمی با فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: مساجد از جمله مهمترین پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی در کشور به شمار می‌رود و به همین دلیل باید از این ظرفیت بسیار مهم به بهترین شکل ممکن بهره برداری کرد.

 

وی گفت: مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج رکن اصلی تربیت نسل امروز و بستری برای فعالیت سالم جوانان است و علاوه بر این بسیج در بستر مساجد شکل گرفته و از این پس نیز می‌تواند فعالیت مستمر داشته باشد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ضمن اشاره به کارکردهای مختلف مساجد در جامعه اسلامی، یادآور شد: مساجد محل اصلی حرکت انقلاب اسلامی بوده و خواهد ماند و به فرموده امام (ره) مساجد سنگر مسلمانان است.

 

سردار حسینی گفت: برپایی مسجد در هر محله و نقطه‌ای از کشور یکی از ابتکارات و افتخارات این انقلاب است چرا که هر آن امکان دور هم جمع شدن مؤمنین و بهره‌گیری از فکر، دانش و مشاوره یکدیگر در این مکان مقدس وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه امام جماعت آگاه و تحصیل‌کرده در جهت جذب جوانان مسجدی بی‌شک برکات انس با مسجد را دوچندان خواهد کرد، افزود: در جنگ نرم دشمن بیش از هر چیز از همین حرکت گردهم آمدن مؤمنین بویژه جوانان هراس دارد و سعی می‌کنند جوانان صاحب اندیشه و استعداد را جذب سایر محافل کنند بنابراین برنامه‌ها در مساجد باید مطابق فکر مخاطبین جوان تحصیل‌کرده که به مسجد وارد می‌شوند، به روز و از سوی افراد تحصیل‌کرده اجرا شود.

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرام فر عنوان کرد: جنبش و محور مقاومت اسلامی از پایگاه‌های مقاومت بسیج سراسر کشور نشأت گرفته و آغاز شده است و امروز هم در پایگاه‌های بسیج شاهد به هم تنیده شدن روح جهادی، انقلابی و اسلامی در این پایگاه‌ها هستیم و همین روحیه باعث شده است که دشمنان انقلاب اسلامی نتوانند نگاه چپ به این مرز و بوم داشته باشند.

 

سردار حسینی گفت: مسجد هسته مقاومت فرهنگی و پایگاه فعالیت‌های اجتماعی است و اگر این حصار و خاکریز فرهنگی نباشد همه چیز از دست می‌رود.

 

وی افزود: نقش محوری مسجد بر کسی پوشیده نیست و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نیز یکی از ارکان‌هایی است که موجب تقویت مسجد می‌شود.

سردار حسینی نقش مساجد در تأسیس و استقرار انقلاب اسلامی را ارزنده معرفی کرد و گفت: نقش مساجد در گام دوم انقلاب، مهم‌تر از گام اول است و هیچ جایگزینی برای مساجد در این زمینه وجود ندارد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است