شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانفرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان:شهدا با ایثار، مشق مقاومت و وحدت خود را نشان دادند

فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان:شهدا با ایثار، مشق مقاومت و وحدت خود را نشان دادند

منتشرشده در خوزستان شنبه, 18 دی 1395 ساعت 08:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار شاهوارپور گفت:شهدا جوشیدند تا با ایثار، مشق مقاومت و وحدت خود را در راه ولایت فقیه نشان دادند.به گزارش سپاه نیوز:سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان  در مراسم گرامیداشت شهدای دانشجوی کربلای هویزه در محل یادمان شهدای این شهر بیان کرد : یادمان شهدای هویزه نتیجه هویت دینی و ملی ما است و ملت ایران ، دشت آزادگان و هویزه درمقابل دشمنان ایستادگی کردند و جوانان خود را برای دفاع از میهن و دین فدا کردند.


سردار شاهوارپور ادامه داد : شهدای هویزه دوران زیادی از زمان رژیم ستم شاهی تا جنگ تحمیلی را درک کرده اند و مردانه در مقابل شاه ایستادگی کردند و به فرمان امام (ره) لبیک گفتند .


وی افزود : شهدای هویزه از نخبگان برجسته دانشگاهی بودند که توانایی های بالایی داشتند آنها با درد مندان همدل بودند.


فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان گفت : شهید علم الهدی و شهدای دیگر در این منطقه به شهادت رسیدند و زندگی آنها بر اساس تکلیف بود و در شش ماه ابتدای جنگ تحمیلی ضمن اینکه تجربه و تخصصی نداشتند اما در کنار ارتش و سپاه جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا از مرزها دفاع کنند.


وی بیان کرد : امروز روز مهمی است که با ورق زدن زمان و مکان بخشی از روحیه انسان که همان هویت ها است را مشخص می کند.
سردار شاهوارپور افزود : جمهوری اسلامی در دنیا اقتدار خود را نشان داده است و در غرب از آن به یک ابر قدرت یاد می کنند.


فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان گفت : دانشجو ها باید بدانند مشکل مملکت علم آموزی است تا بتوانیم در مقابل دشمن ایستادگی داشته باشیم و بدانند یکدلی و شرف ، راه شهدا است و باید ادامه دهنده راه آنها باشیم .


قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت : شهدای هویزه با رشادتهای خود مکتب علوی را توسعه دادند و این شهدا بودند که با عشق به سرزمین و میهن کشور ایران به جنگ مقابل رژیم بعثی عراق رفتند.


وی ادامه داد : شهدا با عشق به سرزمین و میهن به جنگ رفتند و با این رشادت تمام معادلات جهان را به هم ریختند که باید قدر آنها را بدانیم و از تفکر آنها در جنگ نرم در فضای منطقه استفاده کنیم.


وی افزود : باید امروز فرهنگ ایثار و شهادت را به فرزندان خود بیاموزیم و در تمام عرصه های علمی از شهدا یاد کنیم و این فرهنگ را در جهت علم و عمل پیش ببریم .


نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم را در این جایگاه مقدسی بیابیم و هویزه را با تاریخ گذشته خودبیگانه نکنیم .

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است