شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضوی فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی: از برنامه های سازندگی ، پیشرفت و آبادانی روستاها است

 فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی: از برنامه های سازندگی ، پیشرفت و آبادانی روستاها است

منتشرشده در خراسان رضوی یکشنبه, 05 اسفند 1397 ساعت 11:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه قدم نخست برای توسعه هر روستا تثبیت و پایدارسازی اشتغال است که شامل توانمندسازی و مهارت‌افزایی، شبکه‌سازی و مشارکت مردمی و ایجاد کسب‌وکار‌های جمعی است، گفت: از برنامه های سازندگی ، پیشرفت و آبادانی روستاها است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) در جلسه فرمانداران و بخشداران استان که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: برنامه سازندگی ما در بستر سازندگی، پیشرفت و آبادانی روستا است.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با تأکید براینکه روستا یک نقطه تولید است، افزود: در شرایط فعلی مشکل ما در روستا به اقتصاد و اشتغال برمی‌گردد و می‌توانیم بسترساز و زمینه‌ساز برای رفع این مشکلات باشیم.

 

وی با بیان اینکه در روستا سه نوع اشتغال وجود دارد، افزود: اولین مورد آن اشتغال پایه بوده که بر ظرفیت روستا‌ها مبتنی است و هر روستا با تکیه بر ظرفیت‌های طبیعی که دارد، زمینه‌ساز برای مشاغل مختص روستا است.

 

سردار نظری گفت: نوع دوم، مشاغل مرتبط با هر روستا است که می‌تواند به توسعه آن کمک کند؛ به‌عنوان مثل در روستای پایکوه که ۵۲ تراکتور دارد، اما خدمات مرتبط با آن وجود ندارد که با ایجاد چنین شغلی، راندمان دستگاه‌های مرتبط را افزایش می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه نوع سوم اشتغال در روستا، اشتغال مکمل است که با مشارکت همه اعضای خانواده در کنار شغل اصلی به معیشت روستاییان کمک می‌کند.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) بیان کرد: قدم نخست برای توسعه هر روستا تثبیت و پایدارسازی اشتغال است که شامل توانمندسازی و مهارت‌افزایی، شبکه‌سازی و مشارکت مردمی و ایجاد کسب‌وکار‌های جمعی است.

 

وی با بیان اینکه تثبیت نیافتن اشتغال به دلیل ضعف مهارت است، گفت: تثبیت اشتغال در برنامه ما برای افرادی است که در روستا ساکن هستند و پس از آن ویژه روستاییانی است که به شهر مهاجرت کرده و در حاشیه شهر‌ها ساکن هستند.

 

سردار نظری گفت: در روستای پساکوه نزدیک ۲ هزار نفر از هفت هزار نفری که از روستا مهاجرت کردند اعلام آمادگی برای بازگشت به روستا کردند که نیازمند شرایط هدفمند است.

 

انتهای پیام/09

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است