شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویفرمانده سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی: بسیج پرورش یافته‌ دفاع مقدس است

فرمانده سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی: بسیج پرورش یافته‌ دفاع مقدس است

منتشرشده در خراسان رضوی دوشنبه, 19 آذر 1397 ساعت 09:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار نظری در جمع رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شهرستان چناران تصریح کرد: بسیج در دوران دفاع مقدس پرورش و رشد یافت.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار یعقویعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی در همایش تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شهرستان چناران که در اردوگاه شهید بهشتی گلمکان برگزار شد، اظهار داشت: این حال و هوا را حفظ کنیم، بازگشت به آن دوران و خاطرات برای شما که در متن آن جریان و آن میدان بودید بسیار خاطره انگیز است، این خاطره انگیزی نه از باب اتفاقات بلکه تعلق خاطر شما را به آن محفل تابناک از تاریخ مقدس اسلام حس می‌کنم و این تعلق خاطر و این وابستگی بسیار مبارک و تعیین کننده است. فرهنگی که در میدان دفاع مقدس تولید شد و سازندگی‌ای که آن میدان نورانی داشت امکان ندارد میدان دیگری بتواند جایگزین آن بشود.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: بسیار تصمیم بجا و درستی بوده است که در این ایام مبارک و در هفته بسیج که بسیج نیز پرورش یافته دفاع مقدس است، فرمان الهی امام عظیم الشأن (ره) در ۵ آذر ۵۸ تقریبا ۱۰ ماه قبل از شروع دفاع مقدس بود، اما این فرمان و این نهاد مقدس و این تشکل الهی در جنگ و در دفاع مقدس پرورش و انسجام و جهت پیدا کرد.

 

وی ادامه داد: ما هر چه داریم از دفاع مقدس است، دفاع مقدس صحنه‌ی عجیبی است. رسم شهادت رابه صورت عمده و خاص در دفاع مقدس آموختیم و یاد گرفتیم چطور پشت پا بزنیم به همه‌ی تعلقات دنیا و چطور نسبت به یکدیگر در معنویت سبقت بگیریم.

 

سردار نظری گفت:اگر نبود آن مقطع درخشان ما راه را بر اساس چه الگویی پیدا می‌کردیم؟ اگر شهدای دفاع مقدس آن چراغ‌های روشن و تابلو‌های هدایت گر نبودند پیدا کردن راه چطور میسر می‌شد؟ پس بنابراین دفاع مقدس بنا به فرموده امام (ره) یک نعمت بود و شما آفریننده‌های این نعمت بودید و در به وجود آمده این نعمت سهم داشتید و افتخار بکنیم و به خودمان ببالیم و شکر کنیم که خداوند متعال دست ما را گرفت اولا در این نظام مقدس اسلامی حیات بخشید و بعد هم ما مفتخر شدیم که در این میدان نورانی قرار بگیریم و نام و مهر رزمنده و ایثارگر بر پیشانی ما و شما حک شود و حتما انشالله همین عنوان و همین مهر در آن دنیا دست ما را خواهد گرفت به شرط اینکه مراقبت کنیم این فراز و نشیب‌های دنیایی که در جامعه گرفتار آن‌ها هستیم آن سرمایه‌ی عظیم به دست آمده را آسیب نزنند.

 

وی ابراز داشت: وقتی که امام عظیم الشأن ما آن فرمان معنوی تشکیل بسیج را صادر کردند قطعا این شخصیت الهی و ژرف اندیش می‌دیدند که در آینده این نظام و این انقلاب و دستاورد‌های آن مورد هجمه‌ی گسترده جبهه استکبار قرار خواهد گرفت، لذا فرمان تشکیل بسیج را برای حضور گسترده جوانان این مردم و عصاره و پیشتازان این مردم صادر فرمودند: و دیدید که به سرعت این نهاد مقدس شکل گرفت و صحنه‌هایی همچون دفاع مقدس را شکل داد و این مسیر ۳۹ سال است که ادامه پیدا کرده است و امروز این شجره طیبه منحصر جغرافیای کشور ما نیست، کشور ما خواستگاه این شجره طیبه است، اما امروز شاخ و برگ و ریشه‌های آن در جوامع اسلامی در حال رشد و نمو است و ثمرات آن نیز شامل همه جوامع اسلامی می‌شود.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در پایان گفت: امروز بسیج را بیش از گذشته هم در حوزه کمیت و هم در حوزه ماموریت و کیفیت در داخل کشور و بیرون از کشور و در جغرافیای انقلاب اسلامی شاهد هستیم. اگر در مواجهه با تهدیدات نرم دشمن هستیم باز می‌بینیم این نهاد مقدس است که با حضور گسترده مردم پاسخ تهدیدات نرم را می‌دهد. اگر با تهدیدات امنیتی مواجهه می‌شویم حضور گسترده مردمی در این نهاد مقدس خنثی کننده است، اگر در حوزه سیاست و مسائل اجتماعی دچار مشکل می‌شویم باز گره گشایی به دست عزیزان بسیجی صورت می‌گیرد. امروز هم معتقد هستیم که اندیشه بسیجی کارساز است و در حوزه اقتصاد هم اگر زمینه فراهم و شرایط مهیا شود که بخش‌های مختلف بسیج و جوانان در این حوزه فعال بشوند قطعا مشکلات حل خواهد شد و امیدواریم این چنین بشود.

 

در پایان مراسم از تعدادی از پیشکسوتان و رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس با اهدای لوح و هدایایی با حضور سردار نظری و مسئولین ادارات شهرستان تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است