شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویجانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع)استان خراسان رضوی: دشمن از توان بسیج هراس دارد

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع)استان خراسان رضوی: دشمن از توان بسیج هراس دارد

منتشرشده در خراسان رضوی یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 09:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: دشمنان از توان بسیج هراس دارند و تاکنون نتوانسته این مجموعه را معادل سازی کنند.

 

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار شفایی جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع)استان خراسان رضوی در جمع بسیجیان پایگاه شهید کامیاب حوزه یک سپاه ناحیه مقداد مشهد اظهار داشت: شاید در بین جوانان و نوجوانان، افراد و گروه‌هایی چه خواسته یا ناخواسته سوال چرایی دشمنی امریکا با ما پیش بیاید؟ آیا امریکا با نظام و انقلاب ما دشمنی می‌کنند؟ آیا سردمداران نظام سلطه با ایران دشمنند یا مردم آن؟ اگر نگاهی اجمالی به گذشته انقلاب داشته باشیم می‌بینیم همه ثروت متولیان کشور ما زیر سلطه امریکا بود. شاه ایران بدون اذن امریکا امکان تصمیم گیری برایش وجود نداشت. ارتش ما از صفر تا صد در اختیار امریکایی‌ها بود. اقتصاد و مباحث فرهنگی ما تمام و کمال در دست امریکا بود، ولی به برکت انقلاب اسلامی و قیام امام خمینی (ره) طاغوت منهدم شد.

 

وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی امریکایی‌ها منافع خود را در ایران و در منطقه از دست رفته دیدند لذا از اولین ساعات پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی امریکا با ما آغاز شد.

 

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) در بخش دیگر سخنان خود، روحیه انقلابی و جهادی، فداکاری، ایثار و شهادت طلبی را از علل اساسی پیشرفت رو به جلو انقلاب برشمرد و گفت: انقلاب ما علیرغم همه توطئه‌های دشمن فراگیر شد و در همه عرصه‌ها پیشرفت کرد.

 

وی انسجام و وحدت را رمز دیگر پیروزی و پیشرفت انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: کشور ما دارای تنوع در ظرفیت انسانی است و خوشبختانه امروز از وحدت مثال زدنی در کشورمان برخورداریم.

 

سردار شفایی داشتن رهبرانی شجاع و حکیم و انقلابی را عاملی دیگر در بقای نظام اسلامی دانست و گفت: امام (ره) در آن مقطع ۱۰ ساله و وجود مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)در طول این ۳۰ سال با شجاعت و درایت انقلاب را به سمت جلو هدایت کردند و دشمن نیز این را به خوبی درک کرده است.

 

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع)استان خراسان رضوی عنوان داشت: توان دفاعی و امنیتی یکی از برکات ارزشمند انقلاب اسلامی است دشمنان ایران و اسلام فقط زبان زور می‌فهمند در هیچ مقطعی ایران امن نبوده است مگر اینکه توان دفاعی داشته است.

 

وی یکی از مولفه‌های اقتدار را مجموعه بسیج  دانست و گفت: بسیج توانی است که در بازدارندگی ما نقش مهمی ایفا کرد در استان بیش از ۵ هزار پایگاه بسیج محلات فعال، بیش از ۳۰۰ گردان مردم پایه و بسیج پایه، بیش از ۶ هزار واحد دانش اموزی  و ۴۰۰ مجوعه  بسیج دانشجویی داریم.

 

سردار شفایی تصریح کرد: دشمنان از توان بسیج هراس دارند. دشمن تاکنون نتوانسته این مجموعه را معادل سازی کند و ما وظیفه داریم در انسجام و تقویت و افزایش امادگی بسیج و بسیجیان تلاش کنیم.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است