شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویفرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی: زانو زدن استکبار مقابل نظام اسلامی،ثمره روحیه شهادت طلبی است

فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی: زانو زدن استکبار مقابل نظام اسلامی،ثمره روحیه شهادت طلبی است

منتشرشده در خراسان رضوی سه شنبه, 10 مهر 1397 ساعت 11:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام رضا (ع)  گفت:  استکبار علیرغم هیاهو‌ و ادعا‌هایی که دارد در مقابل نظام انقلاب اسلامی زانو زده و مجبور است اقتدار ما را بپذیرد این ثمره روحیه شهادت طلبی و تمسک به مسیر شهدا و فرهنگ ایثار وشهادت است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردا سرتیپ دوم پاسدار ر یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی  در مراسم یادواره سرداران و ۱۶۰ شهید شهرستان چناران که در جوارمزار شهدای گمنام در پارک ملت این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: هدف شهدای کربلا معرفی چهره یزید و حفظ اسلام و ارزش‌های آن و بیدار کردن مردم آن زمان از غفلت و جهالت بود.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز برای حفظ و بقای نظام مقدس اسلامی در جبهه حاضر شدند و به شهادت رسیدند.

 

وی ابراز داشت: آنچه که خیلی حائز اهمیت است و ماندگاری دارد و همه به واسطه آن در اینگونه مراسم حاضر می‌شویم و این مجالس را برگزار و ابراز ارادت به مقام شهید می‌کنیم نتیجه عمل شهید برای آیندگان است.

 

سردار نظری گفت: شهید وقتی به شهادت می‌رسد چراغی روشن می‌شود؛ شاخص‌هایی بوجود می‌آید که با نورافشانی این چراغ و بوجود آمدن این شاخص‌ها آیندگان مسیر خود را گم نخواهندکرد.

 

وی ابراز داشت: شهدا شئون متعددی دارند اما یکی از شئون شهدا هدایت‌گری است.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: شأن افشائی شهدا از دیگر شئون آنان است که غبار از چهره حق می‌زداید اگر ظلم و ظالم چهره حق برخود پوشانده باشد آن‌ها را رسوا می‌کند و تمام این اتفاقات با شهادت رخ می‌دهد.

 

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی سنگر‌های استکبار جهانی را یکی پس از دیگری فتح می‌کند و امروز شاهدهستیم که روزی ما مجبور بودیم برای دفاع از نظام مقدس اسلامی در خاک خود بجنگیم، اما امروز همان جنگ را در کنار و گوشه مولود نامشروع و خبیث استکبار یعنی اسرائیل انجام می‌دهیم واین برای ما افتخار است.

 

سردار نظری با بیان عزت‌مندی نظام مقدس اسلامی گفت: استکبار علیرغم هیاهو‌ ، سروصدا‌ و ادعا‌هایی که دارد در مقابل نظام انقلاب اسلامی زانو زده و مجبور است اقتدار ما را بپذیرد این ثمره روحیه شهادت طلبی و تمسک به مسیر شهدا وفرهنگ ایثار وشهادت است.

 

وی ادامه داد: امروز تفکر واندیشه انقلاب اسلامی به سرعت در حال تسخیر قلوب انسان‌های آزاده و مستقل و مشتاق حق است.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با برشمردن توطئه‌های دشمن یکی از مهمترین این توطئه در جبهه فرهنگی نام برد و گفت: استکبار جهانی و ایادی آن در مسائل فرهنگی بسیار تلاش می‌کنند جامعه ما را دچار انحرافات فرهنگی کنند اما به فضل خداوند متعال و عنایات ائمه اطهار(ع) با برگزاری مراسمات اینچنینی ودیگر مراسمات به مانند مراسمات محرم و صفر و ماه مبارک رمضان و تشییع پیکر شهدا و یادواره‌های شهدا باز دریچه توبه بازشده و این جوانان به دامن انقلاب و نظام باز می‌گردند و این خاصیت جبهه حق است.

  

فرمانده سپاه امام رضا (ع) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امکانات نظامی پیشرفته استکبار گفت: استکبار امکانات نظامی بیشتری دارد، موشک بیشتری دارد صدالبته دلار‌های بیشتری هم دارد، رسانه هم زیاد دارد، عملیات فریب هم زیاد انجام می‌دهد و از گفتن دروغ هم ابائی ندارد، اما چرا در مقابل نظام اسلامی دچار استیصال می‌شود و هر آنچه راکه دارد به میدان می‌آورد جواب این سوالات این است که دشمن همه این پشتوانه‌ها را دارد، اما پشتوانه و قدرت معنوی ندارد وقتی قدرت معنوی نباشد با رفتن انگشت روی ماشه موشک دچار تزلزل می‌شود و اراده نمی‌کند.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است