شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویسردار نظری: مساجد پایگاه‌های اصلی تربیت مبتنی بر اندیشه و اعتقاد انقلابی است

سردار نظری: مساجد پایگاه‌های اصلی تربیت مبتنی بر اندیشه و اعتقاد انقلابی است

منتشرشده در خراسان رضوی چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 13:25
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: مسجد پایگاه اصلی تربیت مبتنی بر اندیشه و اعتقاد انقلابی است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار یعقوبعلی نظریفرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی در مراسم تحلیف فرماندهان واحد‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی استان که در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: تفاوت نگاه انقلابی و غیرانقلابی در نوع نگاه به دنیا است که  فقط دنیا را داشته باشیم یا اهداف بلندتری دنبال می شود.

 

 وی افزود: نگاه مبتنی بر معنویت، نگاه انقلابی و دنیای مبتنی بر توجه به آخرت، اندیشه انقلابی است. صرف زندگی و حیات مادی نگاه و مشی غیرانقلابی است.

 

 وی ادامه داد: در نگاه انقلابی نمی‌توانیم در برابر ظلم‌هایی که استکبار در دنیا انجام می‌دهد بی تفاوت باشیم و با آن‌ها سازش و سازگاری پیدا کنیم. نگاه انقلابی نسبت به ظلم بر دیگران حساس است.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: همراهی با مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم از نگاه‌های انقلابی است. مردمی بودن و خصیصه اعتقادی و انقلابی از جمله ویژگی‌های بسیج می‌باشد لذا اگر می‌خواهیم عزت‌مند و مستقل در دنیا زندگی کنیم باید نگاه انقلابی داشته باشیم.

 

 وی افزود: در شرایط حساس کنونی که دشمن هجمه فرهنگی خود را تشدید کرده و به دنبال ترویج ناهنجاری‌ها است بسیجیان دانش آموز می‌توانند نقش موثری در مدارس ایفا کرده و در این راستا باید واحد‌های بسیج دانش آموزی به صورت منسجم فعالیت کنند.

 

سردار نظری گفت: خانه، مدرسه و مسجد پایگاه‌های اصلی تربیت هستند و پایگاه اصلی تربیت مبتنی بر اندیشه و اعتقاد انقلابی نیز مسجد است لذا باید رابطه دانش آموزان با مساجد گسترده‌تر شود.

 

انتهای پیام/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است