شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویفرمانده سپاه امام رضا(عليه السلام) استان خراسان رضوی: روحیه مبارزه طلبی برای جلوگیری از اسارت اعتقادی یک ضرورت است

فرمانده سپاه امام رضا(عليه السلام) استان خراسان رضوی: روحیه مبارزه طلبی برای جلوگیری از اسارت اعتقادی یک ضرورت است

منتشرشده در خراسان رضوی شنبه, 22 مهر 1396 ساعت 08:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام رضا (ع) بیان داشت: روحیه مبارزه طلبی برای جلوگیری از اسارت اعتقادی یک ضرورت است، هم اسلام باید حفظ شود و هم اگر به شهادت رسیدیم در آن جایگاه الهی قرار بگیریم.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار یعقوب علی نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی در مراسم یادواره شصت شهید شهر "بار" از توابع شهرستان نیشابور با اشاره به سخن حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت : ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، در طول تاریخ کسانی که در موضع غرور و قدرت طلبی بوده اند برای بقا و تداوم خود بدنبال اسارت جوامع دیگر بوده اند.

 

وی ادامه داد: اسارت گاهی اعتقادی است، به این معنی که اعمالی انجام میدادند که مردم یا آن‌ها را بپرستند و یا آنچه را آن‌ها میگویند بپرستند و خدایی وجود نداشته باشد.

 

سردار نظری گفت: مردم اگر به اسلام ناب توسل پیدا کنند استکبار نابود خواهد شد.

 

وی یکی دیگر از شیوه های اسارت را اسارت فرهنگی دانست و بیان کرد: میخواهند چیزی که آن‌ها به عنوان فرهنگ نشر میدهند در دنیا رواج پیدا کند و مردم مطابق میل آن‌ها زندگی کنند.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: استکبار با اسارت نظامی به دنبال محدود کردن قدرت سایر جوامع است، نباید قدرت نظامی داشته باشیم و باید مستشاران آن‌ها حضور داشته باشند، در زمان شاه حدود پنجاه هزار مستشار بر قدرت ارتش نظارت داشتند و اجازه استفاده از سلاح‌ها را باید آن‌ها میدادند.

 

وی بیان کرد: اگر قرار باشد در خانه خود باشیم شهادت به سراغ ما نمی‌آید، شهادت جهاد و حضور در میدان رزم می‌خواهد، باید در مقابل کسانی که به دنبال نابودی اسلام هستند ایستادگی کرد و اجازه رواج اسلام‌های تقلبی را به آن‌ها نداد.

 

سردار نظری گفت: روحیه مبارزه طلبی برای جلوگیری از اسارت اعتقادی یک ضرورت است، هم اسلام باید حفظ شود و هم اگر به شهادت رسیدیم در آن جایگاه الهی قرار بگیریم.

 

وی ادامه داد: حضرت امام (ره)، شهدا و ائمه معصوم (ع) برای اسلام به شهادت رسیدند، شهدا برای حفظ مرز‌های اعتقادی و ارزش به شهادت رسیدند.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است