شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج درگز : باید نهضت زبانی را در امر به معروف و نهی از منکر تبدیل به یک فرهنگ کرد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج درگز : باید نهضت زبانی را در امر به معروف و نهی از منکر تبدیل به یک فرهنگ کرد

منتشرشده در خراسان رضوی سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 08:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج درگز گفت: مساله امر به معروف و نهی از منکر یک مساله شخصی و اختصاصی نیست بلکه امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای واجب و همگانی می‌باشد و همه باید این فریضه را به جا بیاورند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین داود عبدالهی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج درگز استان خراسان رضوی در جمع نمایندگان امر به معروف و نهی از منکر حوزه‌های مقاومت بسیج شهرستان درگز ضمن تبیین واژه های امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: مهمترین مشکل در امر به معروف و نهی از منکر این است که وجوب این واجب به خوبی جا نیافتاده است .

 

 حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی دومین مشکل در امر به معروف و نهی منکر را انتخاب شیوه های بدون تاثیر یا بد تاثیر برشمرد و گفت: آمران و ناهیان باید به تمام ابعاد از جمله حفظ حرمت، مکان ، زمان و دیگر شرایط توجه لازم را داشته باشند و بر این اساس می بایست با استفاده از بهترین روشها این واجب الهی را انجام دهند.

 

وی گفت: گاهی اوقات نحوه ی امر به معروف غلط خودش تبدیل به یک منکر می شود، لذا آمران باید با الگو قرار دادن شیوه و روش های صحیح که همان اخلاق خوش و صحیح است به امر به معروف و نهی از منکر اقدام نمایند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج درگز با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در این خصوص گفت: باید نهضت زبانی و لسانی برپا گردد، یک نفر یا چند نفر بگویند تاثیر خودش را می گذارد، گرچه شاید سریع تاثیر نگذارد، اما فرد را به فکر فرو می برد و نکته ی دیگر اینکه آمران و ناهیان در وظیفه شرعی خود کوتاهی نکرده اند، باید نهضت زبانی را فرهنگ کنیم و البته باید در این نهضت تمام شرایط لحاظ شود.

 

وی در ادامه گفت: امر به معروف و نهی از منکر قلمرو وسیعی دارد که تمام عرصه ها را شامل می شود و بنا به فرموده مقام معظم رهبری مهمترین آن حوزه ی مسئولان است که مردم از مسئولان کار بخواهند.

 

حجت الاسلام والمسلمین عبدالهیدر پایان افزود: مصادیق وسیع امر به معروف و نهی از منکر در تمام عرصه ها و ابعاد زندگی فردی و اجتماعی و حکومتی است تا آنجا که یکی از مهم ترین معروف ها حفط و تقویت نظام است.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است