شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج حُرمشهد: خط ولی فقیه در عصرغیبت، مداومت در حفظ خط امام زمان (عج) است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج حُرمشهد: خط ولی فقیه در عصرغیبت، مداومت در حفظ خط امام زمان (عج) است

منتشرشده در خراسان رضوی یکشنبه, 04 تیر 1396 ساعت 11:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج حُرمشهد بیان داشت: خط ولی فقیه در عصرغیبت، مداومت در حفظ خط امام زمان (عج) است.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ حجت الاسلام والمسلمین علی نوروزی مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج حُرمشهد ، در جلسه هم اندیشی مسئولین و مدیران قرارگاه بصیرتی ناحیه مقاومت بسیج حُر مشهد در محل اتاق جلسات دفتر نمایندگی ولی فقیه در مقام تبیین جایگاه ولایت فقیه گفت: آیات شریفه قرآن و روایات بر این حقیقت اشاره کرده اند که حق حاکمیت اصالتاً برای خداست و این حق را خداوند به پیامبر اسلام(ص) و پس از آن حضرت، به امامان معصوم(ع) و در زمان عدم دسترسی به امام معصوم(ع) و در زمان غیبت، طبق مضامین وارده غیرآشکار آیات و مضامین وارده آشکار روایات به ولی فقیه داده است و تنها کسی که حق حاکمیت و مشروعیت دارد ولی فقیه است و حق حاکمیت همه مسئولان دیگر با نصب و در طول ولی فقیه مشروعیت دارد و در همین راستا صاحب جواهر از علمای برجسته شیعه در مقام تبیین جایگاه ولایت فقیه این چنین می فرماید«كسى كه در ولايت فقيه وسوسه كند، طعم فقه را نچشيده است و معنا و رمز كلمات معصومين(ع) را نفهميده است». 

 

مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج حُرمشهد در ادامه تبیین جایگاه ولایت فقیه با الهام از بیان نورانی امام خمینی (رحمت الله علیه) اهمیت ولایت فقیه را یادآورشد و افزودحضرت امام(ره) می فرماید: «ولایت فقیه در کار نباشد طاغوت است» یا خداست يا طاغوت. اگر با امر خدا نباشد، رئیس جمهور با نصب فقیه نباشد، غیر مشروع است. وقتی غیر مشروع شد، طاغوت است. اطاعت او اطاعت طاغوت است. وارد شدن در حوزه او وارد شدن در حوزه طاغوت است. طاغوت وقتی از بین می رود که به امر خدای تبارک و تعالی یک کسی نصب بشود».

 

وی در پایان گفت: مشروعیت و مقبولیت دو محور مکمل هم در عرصه جایگاه ولی فقیه در حکموت دینی می باشند که باید هرکدام را با تفاسیر خاص خود توجه داشت

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است