شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویفرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه مطرح کرد؛رسالت و خصوصیات فردی و اجتماعی پاسداران

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه مطرح کرد؛رسالت و خصوصیات فردی و اجتماعی پاسداران

منتشرشده در خراسان رضوی چهارشنبه, 11 اسفند 1395 ساعت 09:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سرهنگ گرایلی در جمع پاسداران به تشریح رسالت و خصوصیات فردی و اجتماعی پاسداران پرداخت.

 

به گزارش سپاه نیوز:سرهنگ پاسدار فرضعلی گرایلی فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه در جمع کارکنان سپاه ناحیه تربت حیدریه ابراز داشت: چون سپاه مروج فرهنگ انقلاب و پاسدار ارزش های انقلاب بوده است شان وشئون خودش را بارها ثابت نموده است.


 
سرهنگ گرایلی در سخنان خود به رسالت های پاسداری اشاره کرد و گفت: رسالت اول پاسداران،  فرهنگی است که به عنوان یک فرد باید ترویج فرهنگ قرآنی در خود و خانواده مان را داشته باشیم و تدبر نماییم.


 
وی ادامه داد: قدرت سپاه و قدرت تک تک پاسداران به معنویت است زنده نگه داشتن نام امام حسین (ع) درهمین ویزگی نهفته شده که باید تداوم مستمر هر روز در خواندن زیارت عاشورا به خاطر اثر وضعی مثبت که به ما می دهد و انسان را از همه کمبودهای مادی مبرا می کند داشته باشیم.


 
فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه چهارمین رسالت فرهنگی پاسداران را اطاعت از ولی امر مسلمین در هر زمان و مکان عنوان کرد و گفت: این رسالت فرهنگی و انقلابی ماست که در مقابله با برخی ازحرف ها و مباحثی که مردم درخصوص رهبری و انقلاب می گویند باید دراین جاها به موقع عمل کنیم.


 
وی سایر رسالت های فرهنگی پاسداران را تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران، حضور در محافل عمومی و مساجد با لباس مصوب سپاه و ترویج فرهنگ پاسداری با لباس سپاه که مردم با همه شئونات به این لباس می نگرند، گوش دادن و فهم بیانات مقام عظمای ولایت در بین خانواده، ترجیح رضای خدا بر ترجیح و تکذیب دیگران، منتسب کردن همه فعالیت ها به لطف خدا عنوان نمود.


 
سرهنگ گرایلی سپس رسالت اجتماعی و حقوق مردم را بیان نمود و اظهار داشت: در این رسالت می توان به تکریم ارباب رجوع و فروتنی بامردم، اخلاص و مدارا با مردم، مشکل دیگران را مشکل خود دانستن و با مردم ارتباط مستقیم و صمیمی برقرار کردن، تکریم ایثارگران و زندگی عزتمندانه، پیگیر رفع مشکلات افراد مظلوم و ضعیف، استفاده کردن از تجربیات پیشکسوتان در هرکاری می باشد.


 
فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه در ادامه صحبتش ویژگی های فردی و شخصی پاسداران را خاطر نشان کرد و گفت: در این رسالت پاسدران باید در نماز جماعت و جمعه شرکت کنند، خودسازی فردی و اعتماد و توکل بر خدا در همه امور داشته باشند.


 
وی راستگویی و صداقت داشتن، پرهیز از تکبر و خود بزرگ بینی  خوش اخلاقی نسبت به خانواده و همسر، رعایت انضباط فردی و سازمانی، داشتن سعه صدر و حفظ خونسردی و تفکر در مواقع ضروری را از دیگر خصوصیات یک فرد پاسدار عنوان کرد.


 
سرهنگ گرایلی اشاره داشت: تا می توانیم در زندگی شخصی خود اهل گذشت باشیم و به امور خانواده و فرزندان و رعایت شئونات و رسوم اسلامی توجه کنیم.


 
وی آخرین رسالت پاسداران را که همیشه مدنظر و مهم بوده است رسالت ماموریتی آنها عنوان نمود و گفت: در این رسالت پیروی و پافشاری بر اصول پاسداریمان و ثابت قدم بودن بر حق، انجام وظایف قانونی و شرعی در ماموریت ها، پرهیز از یاس و ناامیدی، به موقع عمل کردن برای پیشگیری از مشکلات و ضرورت حمایت از حقوق بسیجیان بر اساس حق و شرع دانست.

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است