شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویرئیس سازمان بسیج طلاب کشور : مهمترین رسالت طلاب و روحانیون تقویت گفتمان انقلابی‌گری و جهاد کبیر است

رئیس سازمان بسیج طلاب کشور : مهمترین رسالت طلاب و روحانیون تقویت گفتمان انقلابی‌گری و جهاد کبیر است

منتشرشده در خراسان رضوی یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 11:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی گفت: مهمترین رسالت طلاب و روحانیون در برابر هجمه فرهنگی دشمن تقویت گفتمان انقلابی‌گری و جهاد کبیر است.

 

 

به گزارش سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی شاهرودی در همایش روحانیون انقلابی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه اظهار داشت: تقویت روحیه انقلابی گری و بحث نفوذ مهمترین موارد گفتمان سازی شده در بیانات سه سال اخیر مقام عظمای ولایت بوده که معظم له این مساله مهم را به یک مطالبه و دغدغه جدی مطرح کردند.

 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی مولود حوزه های علمیه است و اگر بنا باشد انقلاب حفظ شود باید از حوزه های علمیه در عرصه های مختلف دفاع کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی  به رسالت های تعیین شده برای طلاب بسیجی اشاره کرد و افزود: رسالت اصلی طلاب بسیجی در چهار محور دفاع از اسلام، انقلاب و اصل تغییر ناپذیر نه شرقی نه غربی و حفظ عقاید و اعتقادات جامعه اسلامی تعیین شده که روحانیون بعنوان پیشتازان انقلاب اسلامی باید از این رسالتها پاسداری کنند.

 

رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور اذعان کرد: هجمه هائی که امروز به دین و ارزشهای انقلابی می شود با عصر امام خمینی(ره) تفاوت ها و پیچیدگی های فراوانی دارد که عبور از آن مستلزم آگاهی بخشی اعتقادی و بصیرت دینی است. 

 

وی گفت: فرهنگ اسلامی ریشه در اعتقادات و باورهای ارزشی دارد که نمادهای آن عاشورا، انتظار، مهدویت، مساجد و بقاع متبرکه هستند، لذا گاهی دشمن تلاش می کند نمادها را تخریب کند اما اگر باورها و اعتقادات امت اسلامی محکم باشد این نمادها نوسازی و بازسازی می شوند ولی اگر باورهای ارزشی و دینی را از بین ببرد دیگر از فرهنگ ناب اسلام محمدی(ص)اثری نخواهد بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی تاکید کرد: دشمن در بستر فضای مجازی به دنبال از بین بردن اعتقادات و باورهای دینی می باشد و مهمترین رسالت طلاب و روحانیون در برابر این هدف شوم، تقویت گفتمان انقلابی گری و جهاد کبیر است.

 

وی حوزه علمیه انقلابی را مستلزم داشتن مبانی و اهداف انقلابی دانست و بیان داشت: حوزه علمیه یعنی ساختاری نظامند و مجموعه ای از فضاسازی محیط بر اساس مبانی انقلاب اسلامی که اگر متون و ساختار آن بدون داشتن روحیه انقلابی تدوین شده باشد، آن حوزه به بیراهه رفته است. 

 

رئیس سازمان بسیج طلاب شاخصه های انقلابی گری را پایبندی به ارزشهای انقلاب عنوان کرد و گفت: برخی افراد در داخل کشور بین مبانی انقلاب و اسلام تفکیک قائل می شوند و معتقدند که انقلاب گذشته و باید حال را دریابیم و این در حالی است که امروز دفاع از انقلاب و اسلام با هم عجین شده و تشکیل تمدن نوین اسلامی لازمه صیانت و پاسداری از ارزشهای ناب انقلاب اسلامی است. 

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با بیان اینکه تعامل با دنیا به معنای سازش و عدول از ارزشها نیست، افزود: برخی افراد در کشور افکار عمومی را منحرف کرده و انقلابیون را به مخالفت تعامل با دنیا متهم می کنند و این در حالی است که انقلاب اسلامی به جز رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکای جنایتکار بر اساس سند چشم انداز با سه اصل عزت، حکمت و مصلحت آماده تعامل با جهان است.

 

انتهای خبر/08

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است