شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویمسئول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد:آغاز ثبت نام اردوهای جهادی دانشجویی تابستان 95

مسئول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد:آغاز ثبت نام اردوهای جهادی دانشجویی تابستان 95

منتشرشده در خراسان رضوی چهارشنبه, 12 خرداد 1395 ساعت 11:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: قائمی پوراز آغاز ثبت‌نام طرح اردوی جهادی تابستان 95 در این دانشگاه با محوریت حاشیه شهر مشهد و روستاهای مرزی کلات نادر خبر داد.

 


به گزارش سپاه نیوز: علی‌اکبر قائمی‌پور مسئول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به آغاز ثبت‌نام طرح اردوهای جهادی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: ثبت‌نام دانشجویان در طرح اردوی جهادی از روز گذشته به صورت اینترنتی آغاز شده و تا اول تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه محورهای عملیاتی خاصی در این اردوی جهادی تعریف شده است، افزود: فعالیت‌های دانشجویان در این طرح در سه گروه عمرانی، آموزشی و فرهنگی خواهد بود.

مسؤول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به محل فعالیت دانشجویان در این اردوها ادامه داد: امسال دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در روستاهای مرزی شهرستان کلات نادر و بخش‌های حاشیه‌نشین شهر مشهد فعالیت خواهند کرد.

قائمی‌پور با بیان اینکه این طرح دهه آخر ماه مبارک رمضان و شهریورماه اجرا می‌شود، تصریح کرد: اعزام به مناطق روستایی بر اساس بازه‌های زمانی یک تا دوهفته‌ای صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر دانشجویان از افراد متخصص نیز در این اردوها استفاده می‌شود، گفت: در مباحث تخصصی همچون پزشکی، دامپزشکی و فعالیت‌هایی که نیاز به حضور افراد متخصص و باتجربه دارد، از این افراد استفاده خواهد شد و دانشجویان برای کسب تجارب بیشتر در این امور به متخصصان کمک می‌کنند.

مسئول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه کارهای عمرانی توسط دانشجویان آقا و کارهای آموزشی توسط دانشجویان خانم انجام خواهد شد، ادامه داد: در مباحث تخصصی، گزینش‌هایی برای انتخاب دانشجویان صورت خواهد گرفت.

قائمی‌پور با بیان اینکه طرح اردوهای جهادی به طور معمول در طی سال اجرا می‌شود، افزود: اردیبهشت‌ماه امسال طرح «زکات علم» با هدف برگزاری کلاس‌های تقویتی در مناطق محروم شهر مشهد مثل شهرک شهید رجایی برگزار شد.

وی با اشاره به افزایش مشکلات اجتماعی در بین نوجوانان مناطق محروم شهر مشهد به دلیل گسترش استفاده از فضای مجازی نیز گفت: در حال حاضر اقدام به اعزام تعدادی روانشناس و مشاور به این مناطق برای کاهش مشکلات ناشی از فضای مجازی کرده‌ایم.

مسئول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به مشکلات عمرانی منطقه اسماعیل‌آباد شهر مشهد نیز گفت: با توجه به وجود خرابی‌های بسیار در خانه‌ها و منازل این منطقه هم‌اکنون پروژه‌های عمرانی توسط دانشجویان در این منطقه انجام می‌گیرد.

انتهای خبر/08

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است