شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویمعاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: حضور هزار گروه جهادی در رزمایش خدمت جهادی

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: حضور هزار گروه جهادی در رزمایش خدمت جهادی

منتشرشده در خراسان رضوی چهارشنبه, 28 آبان 1399 ساعت 08:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) گفت: رزمایش خدمت جهادی با حضور هزار گروه جهادی در هفته بسیج در خراسان رضوی برگزار می شود.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار علی اکبر افراسیابی امروز در نشست خبری گرامیداشت هفته بسیج، شعار هفته بسیج را بسیج پیشرو خدمت و امید آفرین دانست و گفت:، همانگونه بسیج در طول انقلاب در کنار مردم بوده است در روزهای شیوع ویروس کرونا نیز در خدمت مردم و انقلاب خواهد بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) افزود: یکی از برنامه هایی که در روزهای فعلی توسط بسیج اجرا می‌شود، طرح «مسجد سنگر سلامت» است، در این طرح، حدود دو هزار پایگاه بسیج در سراسر استان آماده خدمت‌رسانی به مردم در محلات مختلف خواهند بود. ان‌شاءالله در حالی که دشمن قصد ناامید کردن مردم نسبت به انقلاب را دارد، بتوانیم با کمک به مردم باعث امیدواری آنها شویم.

وی تصریح کرد: از برنامه‌هایی که به مناسبت هفته بسیج و با توجه به مهار بیماری کرونا و خدمت به مردم در نظر گرفته شده، میتوان به رزمایش خدمت و امر به معروف اشاره کرد، در این برنامه هزار گروه ۴ نفره با دو هزار و ۲۰۰ هسته اجتماعی در سراسر استان و در اماکن مختلفی مانند مساجد و محله‌ها، مردم را نسبت به زدن ماسک متذکر می‌شوند.

وی افزود: رزمایش برقراری امنیت از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است که توسط سه هزار و ۳۰۰ گروه و در گشت‌های ۳ یا ۵ نفره در محلات انجام می‌شود. رزمایش خدمت معیشتی یکی دیگر از برنامه‌های هفته بسیج است که در آن خدمت به اشتغال‌زایی، کمک به اجاره مسکن و مغازه توسط نیروهای جهادی انجام میشود.

سردار افراسیابی همچنین گفت: یکی دیگر از برنامه‌های هفته بسیج، رزمایش خدمت جهادی است که در آن هزار گروه جهادی در تیم‌های ۵ الی ۱۵ نفره در ۱۰ بخش متفاوت اقدام به خدماتی نظیر لایروبی قنات، کمک به ساخت کلاس و سرویس بهداشتی مدارس و تعمیر خانه های افراد نیازمند می‌کنند.

وی در ادامه افزود: در رزمایش خدمت فرهنگی به مناسبت میلاد امام حسن عسکری (ع) در دو هزار و ۵۰۰ نقطه در استان، مراسم جشن میلاد برگزار می‌شود، پخش صوت توسط خودرو، خواندن سرود و تذکرات بهداشتی به مردم از برنامه های این روز است. تجلیل از ایثارگران و خانواده های شهدا نیز از دیگر برنامه‌های این هفته است. خدمت در فضای مجازی به دلیل تعطیلی مدارس یکی دیگر از برنامه‌های این هفته در حوزه های مشاوره، تحصیلی و خانوادگی است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام رضا(ع) در ادامه تصریح کرد:  برنامه و پویشی مانند نهضت خاطره گویی نیزدر نظر گرفته شده است، البته این کار تداوم دارد و در قالب چاپ کتاب و سخنرانی و خاطره گویی توسط افراد با سابقه در جبهه انجام می‌شود.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است