شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویفرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی خبر داد: فعالیت دو هزار مسجد در طرح «مسجد سنگر سلامت»

فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی خبر داد: فعالیت دو هزار مسجد در طرح «مسجد سنگر سلامت»

منتشرشده در خراسان رضوی چهارشنبه, 21 آبان 1399 ساعت 08:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی گفت: در طرح « مسجد سنگر سلامت» دو هزار پایگاه سلامت مسجد محور در سطح استان شروع به فعالیت خواهند کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی در مراسم آغاز طرح مسجد سنگر سلامت ظهر که با حضور مسئولان استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد، گفت: بعد از فرمان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در رابطه با مقابله با ویروس کرونا و تصمیم فرمانده کل سپاه و با هماهنگی وزارت بهداشت، بسیج و سپاه به صورت جدی وارد عمل شدند تا این بیماری را کنترل کنند.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) بیان کرد: سپاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا وارد عمل شد اما در حال حاضر با توجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا باید این کار را جدی‌تر دنبال کرد، لذا این طرح با محوریت دستگاه ها و سازمان‌هایی نظیر مساجد، دانشگاه علوم پزشکی و پایگاه های بسیج و سپاه انجام خواهد شد.

 

وی افزود: این طرح از امروز آغاز و دو هزار پایگاه سلامت مسجد محور شروع به فعالیت خواهند کرد، در هر مسجد دو پایگاه خواهران و برادران وجود دارد که در مجموع تعداد پایگاه های سلامت به چهار هزار عدد در سطح استان خراسان رضوی خواهد رسید.

 

سردار نظری گفت: در مجموع ۹ وظیفه برای پایگاه‌های بسیج در نظر گرفته شده که شامل بیماریابی، امدادرسانی، کمک معیشتی و امر به معروف بهداشتی می شود، همچنین ۱۵۰ مرکز تخصصی پشتیبانی نیز در نظر گرفته شده که هر کدام از این مراکز تقریباً با ۱۳ پایگاه بسیج در ارتباط هستند.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) در انتها بیان کرد: مدیریت تشکیلات قرارگاهی در سایر نقاط استان نیز با فرمانداران و ائمه جمعه و سایر مسئولان خواهد بود.  

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است