شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیرئیس بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی: بیش از ۱۱ هزار بیمار در بیمارستان صحرایی شوسف ویزیت شدند

رئیس بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی: بیش از ۱۱ هزار بیمار در بیمارستان صحرایی شوسف ویزیت شدند

منتشرشده در خراسان جنوبی یکشنبه, 28 آذر 1395 ساعت 13:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فخر گفت: در بیمارستان صحرایی شوسف که به مدت ۶ روز بر پا شده بود ۱۱ هزار بیمار به این بیمارستان مراجعه و از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند شدند.

 به گزارش سپاه نیوز؛ محمدرضا فخر رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی در گفت‌وگویی در بیرجند اظهار داشت: 30 هزار و 250 خدمت پزشکی به صورت رایگان در بیمارستان صحرایی شوسف نهبندان ارائه شد.

 

وی با بیان اینکه در طول این مدت 117 عمل جراحی عمومی انجام شد، افزود: 34 نفر نیز برای درمان تخصصی‌تر به بیمارستان‌های مرکز استان معرفی شدند.

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: در این مدت 500 بسته بهداشتی بین نیازمندان توزیع  و در مدت 6 روز برگزاری این بیمارستان، 11 هزار بیمار به این بیمارستان مراجعه و از خدماتی مانند ویزیت عمومی، ویزیت تخصصی، رادیولوژی، تزریقات، پانسمان، جراحی و تحویل دارو برخوردار شدند.

 

وی اظهار داشت: این بیمارستان با استفاده از سازه‌های کانکسی تجهیز شده و اقداماتی شامل ویزیت عمومی، تخصصی، تزریقات، نوار قلب، رادیولوژی و سونوگرافی به صورت رایگان انجام شد.

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: همزمان با بیمارستان صحرایی اعزام تیم‌های تخصصی به روستاهای طبسین شامل متخصص زنان، سونوگرافی، قلب، اطفال، چشم و بینایی‌سنجی انجام شد و در این منطقه به بیش از 600 نفر خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شد.

 

فخر افرود: تعداد افراد جهادگر در این بیمارستان 160 نفر است و همکاران ما از خراسان جنوبی شامل 14 نفرمتخصص، 8 نفر دندان پزشک و 24 نفر پزشک عمومی از ابتدای طرح غربالگری تا پایان طرح حضور دارند.

 

وی بیان کرد: با همکاری کمیته امداد شهرستان نهبندان دوره‌های آموزشی بهداشتی برگزار و توزیع بسته لوازم بهداشتی هم بین دانش آموزان انجام شد.

 

فخر افزود: در بیمارستان صحرایی شوسف 3 تیم پزشکی متخصص و 1000 مورد خدمات درمانی در منطقه طبسین نهبندان ارائه شد که این بیمارستان صحرایی با حضور 77 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص با همکاری بهداری رزمی شمال شرق سپاه و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بسیج جامعه پزشکی از 22 تا 27 آذرماه برپا شد.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است