شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیرئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی: بزرگترین گروه جهادی دندانپزشکی به سربیشه اعزام شد

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی: بزرگترین گروه جهادی دندانپزشکی به سربیشه اعزام شد

منتشرشده در خراسان جنوبی یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 10:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: زهرایی با بیان اینکه امسال ۱۹ گروه جهادی مهمان به استان اعزام شدند که از این تعداد ۶۰ درصد آنها به سربیشه اعزام شدند، گفت: بیشترین گروه پزشکی و دندانپزشکی جهادی به مناطق محروم سربیشه اعزام شدند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ محمد زهرایی رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی در گفت‌وگویی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم است که این برنامه در سال‌های اخیر در خراسان جنوبی با قوت برگزار می‌شود.

 

وی افزود: در هشت ماهه امسال در خراسان جنوبی 7 هزار نفر با عنوان حلقه‌های صالحین و گروه‌های یک روزه اعزام شدند و کار حمایت از گروه‌های جهادی به لحاظ استقرار، خودرو، سوخت با دولت و در بخش ساماندهی و نظارت با بسیج است.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: امسال تاکنون 19 گروه جهادی مهمان از دانشگاه‌های برتر کشور برای اعزام به مناطق محروم اعزام شدند که از این تعداد 60 درصد از گروه‌های جهادی مهمان به دلیل محرومیت بیشتر برخی از مناطق سربیشه به این شهرستان اعزام شدند.

 

زهرایی افزود: تا پایان 6 ماه امسال بیش از 900 نفر در قالب ارودهای یک، سه، هفت و 10 روزه به شهرستان سربیشه در فعالیت‌های بسیج سازندگی شرکت کردند.

 

وی بیان کرد: شهرستان سربیشه میزبان 7 گروه جهادی  با بیش از 370 نفر از دانشگاه‌های سراسر کشور بوده است که بزرگترین گروه دندانپزشکی و پزشکی نیز به این شهرستان اعزام شدند.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: فعالیت‌های گروه‌های جهادی اعزام شده در زمینه‌های فرهنگی، علمی، آموزشی، مرمت و بهسازی مدارس و عمرانی و سازندگی و دیگر اقدامات بوه است.

 

زهرایی افزود: یکی از اولویت‌های ما اقتصاد مقاومتی و سوق دادن همه فعالیتها به سمت اقتصاد مقاومتی است و اردوهای جهادی ما هنگامی معنا پیدا می‌کند که در اقتصاد مقاومتی نقش داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در زمینه‌های مختلف با دستگاه‌های اجرایی تفاهم نامه منعقد می‌کند، اظهار داشت: پیشگیری از اعتیاد یکی از مباحثی است که در دست بسیج سازندگی است و افراد پس از ترک اعتیاد زمینه اشتغال برای آنها فراهم می‌شود.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: یکی دیگر از اقدامات سازمان توافق با نهضت سوادآموزی است که برای امسال توافق سوادآموزی 2 هزار و200 نفر بوده است.

 

زهرایی با اشاره به اعتبار 2 میلیارد تومانی از قرارگاه قرب کوثر افزود: قرارگاه قرب کوثر با عنوان قرارگاه محرومیت‌زدایی به مناطق محروم در 12 سرفصل اعتبار واگذار می‌کند که در این راستا در 2 سال گذشته 2 میلیارد تومان از این قرارگاه دریافت و بیش از 107پروژه به سرانجام رسید.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: طبق برنامه پیشرفت دهستان‌ها در6 روستای خراسان جنوبی برنامه‌ریزی شده است که این طرح در قهستان درمیان، درح سربیشه، پرتگاه زیرکوه، منتظریه طبس، شوسف و ازمیغان نهبندان اجرایی می‌شود.

 

زهرایی افزود: تاکنون کارهایی در زمینه نرم‌افزاری و مطالعاتی برای پیشرفت دهستان‌ها انجام شده است و منتظر اعتبار برای اجرای کار هستیم.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است