شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانفرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: تلاش با تمام توان برای کمک به نیازمندان / هزار و ۹۶۰ راس دام در پویش "نذر قربانی به یاد سردار دل‌ها" در استان کرمان قربانی شد

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: تلاش با تمام توان برای کمک به نیازمندان / هزار و ۹۶۰ راس دام در پویش "نذر قربانی به یاد سردار دل‌ها" در استان کرمان قربانی شد

منتشرشده در کرمان شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 11:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر اینکه  تمام توان خود را مانند مرحله اول رزمایش برای کمک به نیازمندان خواهیم گذاشت، گفت: هزار و ۹۶۰ راس گوسفند در پویش "نذر قربانی به یاد سردار دل‌ها" در استان کرمان جمع آوری و قربانی شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدارحسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در حاشیه آیین نذر قربانی به یاد سردار دل‌ها شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شهربابک با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای رهبر انقلاب اسلامی و تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی 41 سال همه وجود و آبرویش را در راه خدا  و برای عزت مسلمین و  شیعیان  و برای عزت انقلاب اسلامی و برای امنیت پایدار و آبروی ملت ایران در طبق اخلاص گذاشت.

 

وی با بیان اینکه حاج قاسم اگر چه یک فرمانده ارشد نظامی بود اما در تمام صحنه ها خودش را فدایی می کرد گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی هم در دوران دفاع مقدس و هم در برقراری امنیت جنوب شرق و بعد از آن در جبهه بزرگ مقاومت اسلامی که جبهه اسلام است در برابر جبهه کفر و شقی ترین دشمنان خدا جنگید.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه حاج قاسم در راه  عهدی که با خدای خود بسته بود مجاهدت کرد افزود: شهید سلیمانی همانند مولایش امام حسین(ع) سالار شهیدان به دست شقی ترین انسان های زمان اربا اربا شد.

 

وی با تبریک عید سعید قربان با بیان اینکه بسیار متاثریم که عید قربان امسال وجود این مرد الهی و شریف و مرد کم نظیر و در برخی موارد بی نظیر را به ظاهر در بین خودمان نداریم خاطرنشان کرد: او که همه دارایی خود از جان و مال و آبرویش را برای انقلاب و مردم گذاشت سزاوار بود مردم نیز در عید قربان به پاس آن خدمات و آن مجاهدات ها و از خود گذشتی ها مردم در سراسر ایران اسلامی به ویژه مردم ولایتمدار استان کرمان که به وجود حاج قاسم افتخار می کنند قربانی ها خود را به نام و یاد سردار دلها انجام بدهند.

 

سردار معروفی بیان کرد: این انتظار میرفت که مردم همچون تفکر شهید در مردمداری  این قربانی های را به کسانی اهدا کنند که نیازمند اصلی باشند و دچار مشکل معیشتی شده باشند.

 

وی عنوان کرد: به همین دلیل پویشی در استان کرمان با محوریت سپاه ثارالله فعال کردیم که هر  پایگاه و هر حوزه مقاومت بسیج یک قربانی به مساجد تقدیم کنند تا گوشت آن   بین نیازمندانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شدند‌، توزیع شود.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه پایگاه های بسیج مردم نیازمند منطقه فعالیت خود را شناسایی کردند و این گوشت را با دید تکریم نه با ترحم به دست مردم می رسانند گفت: مردم ما عزیز بزرگ، ولی نعمت و  خط قرمز  ما  هستند.

 

سردار معروفی از قربانی هزار و 960 قربانی خاص پویش با محوریت مساجد و  پایگاه ها  ذبح در روز عید قربان خبر داد و افزود: گوشت این قربانیها تقدیم مردم نیازمند می شود.

 

وی اظهار داشت: همچنین هزار و 400 قربانی به صورت مردمی ثبت نام کردند که در راستای این پویش در منازل قربانی را انجام داده و گوشت آن بین نیازمندان توزیع می‌شود.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه از امروز حرکت و رزمایش مؤمنانه مواسات در مرحله دوم با دستور مقام معظم رهبری است گفت: مرحله اول این رزمایش مومنانه در  نیمه ماه شعبان برگزار شد.

 

وی با بیان اینکه مرحله سوم رزمایش نیز در دهه آخر ماه صفر و در روز شهادت امام رضا (ع) انجام می شود تصریح کرد: در دیداری که با خانواده حاج قاسم داشتم همسر و فرزندان و اخوی حاج قاسم سلیمانی از مردم استان کرمان تشکر کردند و از من خواستند سلام به تمام مردم شریف کرمان برسانم. 

 

سردار معروفی با اشاره به اینکه تمام توان خود را مانند مرحله اول رزمایش برای کمک به نیازمندان خواهیم گذاشت گفت: باید با تمام قوا و توان به میدان بیاییم و با یک توان گسترده خوب در این رزمایش مشارکت کنیم.

 

 وی با بیان اینکه طبق آمار دقیق 39 هزار نفر در استان کرمان که جزو رده های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی نیستند به شدت دچار مشکل معیشتی شده و نیاز به کمک دارند گفت: این امتحان مردم نیست امتحان ما هم هست و باید همراهی و کمک کنیم تا دل مردم در عید سعید قربان شاد شود.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: نواحی بسیج 4 هزار و 500 کارت هدیه 300 هزار تومانی نیز برای کمک به نیازمندان آماده کرده اند که در ایام دهه امامت توزیع می‌شود.

 

وی افزود: امروز نیز در شهربابک با پویش بسیار خوب در مصلی شهربابک حدود 10 قربانی گوسفند و یک قربانی شتر با مرکزیت شهر بابک در مصلی در حال انجام هست که از این حرکت بسیار خداپسندانه مردم مومن شهربابک تقدیر و تشکر  میکنم چرا که مرکزیت این کار خیر در استان از شهرستان شهربابک آغاز شد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است