شما اینجا هستید: خانهاستانهاایلامفرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام: پیام عملیات فتح‌المبین خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی بود

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام: پیام عملیات فتح‌المبین خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی بود

منتشرشده در ایلام یکشنبه, 22 اسفند 1395 ساعت 10:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار حسینی گفت : پیام عملیات فتح‌المبین خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی بود.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار  سید صادق حسینی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام  در یادواره عملیات فتح‌المبین که در منطقه دشت عباس برگزار شد گفت: پیام عملیات فتح‌المبین خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی بود و برگزاری یادواره‌های شهدا و یادواره‌های عملیات‌ برای انتقال پیام هشت سال دفاع مقدس به نسل کنونی لازم است.

 

وی گفت: عملیات فتح المبین که در منطقه دشت عباس دهلران و بخش‌هایی از خاک استان خوزستان انجام شد در واقع طلیعه پیروزی‌های رزمندگان و غلبه جنود اسلام بر جنود دشمن بود.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام تصریح کرد: در این عملیات بزرگ دشمن از نظر نیروی انسانی متحمل بیش از 25 هزار کشته شد و 17 هزار نفر از نیروهایش نیز به اسارت نیروهای ارتش و سپاه  درآمد.

 

سردار حسینی ادامه داد: عملیات فتح المبین از جمله عملیات‌ روحیه‌بخشی بود که مقدمه عملیات‌ بزرگی همچون فتح خرمشهر شد و حضرت امام(ره) نیز آن پیام معروف را بیان کردند که من بر بازوی شما رزمندگان بوسه می‌زنم و به این بوسه نیز افتخار می‌کنم.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس از شهدایی همچون شهید صیاد شیرازی و شهید خرازی یاد کرد و گفت: شهدای ما همچون شهدای کربلا جاودانه شدند.

 

سردار حسینی اظهار داشت: پیام عملیات فتح المبین برای امروز ما این است که می‌توان با اعتقاد راسخ به نصرت خدا، ولایت مداری، از خود گذشتگی، خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کرد و بر دشمن و طراحی‌های دشمن به لحاظ تجهیزات فایق آمد.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام در ادامه به نقش مردم منطقه دشت عباس در دوران دفاع مقدس و به ویژه عملیات فتح المبین اشاره کرد و گفت: منطقه دشت عباس در آن زمان به دشت به خون نشسته معروف شد که این نشان از اوج ایثار مردم این دیار است.

 

وی ادامه داد: امنیت پایدار و قدرت بازدارنده امروز جمهوری اسلامی که دشمنان را به وحشت انداخته نتیجه از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران است که با همت جوانان امروز که ادامه دهنده راه شهدا هستند به دست آمده است.

 

سردار حسینی افزود: هر جا و در هر موقعیتی به مردم که سرمایه‌های اصلی انقلاب است اعتماد کرده‌ایم مردم پای کار آمده‌اند و کارها را به خوبی مدیریت کرده و به اتمام رسانده‌اند بنابراین باید در همه حال و در همه صحنه‌ها مدیریت کارها را به مردم بسپاریم تا به موفقیت برسیم.

 

وی همچنین به یکی از طرح‌های در دست اقدام برای رونق منطقه دشت عباس پرداخت و اظهار داشت: طرح سامانه گرمسیری که برای آباد کردن زمین‌های این منطقه و دیگر مناطق شهرستان اجرا می‌شود و در این طرح آب مورد نیاز زمین‌های کشاورزی از کردستان به این جا می‌آید می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در رونق منطقه دشت عباس ایفا کند.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام در پایان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام خواهد شد یادواره عملیات فتح المبین همه ساله و در سالروز انجام این عملیات برگزار می‌شود.

 

انتهای خبر /09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است