شما اینجا هستید: خانهاستانهاایلاماخبار برگزیدهرونمایی از نسل نوین بیمارستان فوق تخصصی سیار و الحاق به توان دفاعی نیروی زمینی سپاه

رونمایی از نسل نوین بیمارستان فوق تخصصی سیار و الحاق به توان دفاعی نیروی زمینی سپاه

منتشرشده در اخبار برگزیده سه شنبه, 30 آبان 1402 ساعت 10:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نسل نوین بیمارستان سیار نیروی زمینی سپاه و مجهز به تجهیزات روزآمد پزشکی در جریان بازدید سرلشکر باقری، رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح از توان رزم نیروی زمینی سپاه رونمایی شد.

به گزارش سپاه نیوز؛  در جریان بازدید سردار سرلشکرپاسدار محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح از توان رزم نیروی زمینی سپاه در کرمان  و با حضور سردار اخوان معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه نسل نوین بیمارستان سیار نیروی زمینی سپاه مجهز به تجهیزات روزآمد پزشکی افتتاح و رونمایی شد.
سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان مهدوی معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در تشریح این دستاورد نوین دفاعی نیروهای مسلح افزود: این سامانه نوین بیمارستانی سیار براساس مطالعات و طرح های حاصل از تحقیق و توسعه و به دست توانمند رزمندگان جهادگر و دانشور بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه طراحی، ساخت، تولید و با تجهیزات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی تجهیز و آماده خدمات رسانی به نیروهای مسلح و هموطنان در صورت نیاز می باشد.
وی افزود : ظرفیت این سامانه بیمارستانی فوق تخصصی  128 تخت بستری است که دارای بخش های ویژه(ICU) اتاق های عمل جراحی، ریکاوری، بخش های پاراکلینیک( تصویربرداری، آزمایشگاه، سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی) بخش های بستری، داروخانه، اورژانس، CSSD و تریاژ می باشد که می توان این ظرفیت را با توجه به شرایط ارتقا داد.
سردار اخوان مهمترین ویژگی این سامانه نوین بیمارستانی را رویکرد دفاع زیستی با توجه به ارتقای سیستم تهویه سامانه دانست که می تواند علاوه بر مدیریت مجروحین ناشی از تروما، مصدومیت ناشی از بیماری های حاد تنفسی را نیز مدیریت نموده و خدمات مراقبت از سلامت بیمارستانی براساس آخرین استانداردهای اعتباربخشی نسل نوین بیمارستانی به مراجعین ارایه نماید.
قابلیت بالای سیالیت، تحرک، جابجایی و سرعت نصب، راه اندازی و خدمات رسانی این سامانه بیمارستانی یکی دیگر از ویژگی های این سامانه می باشد که آن را در نیروهای مسلح، کشور و منطقه منحصر به فرد می نماید.
سردار اخوان مهدوی در ادامه گفت: ضمن اعلام آمادگی های دفاعی و تخصصی بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در شرایط گوناگون در کشور و خارج از کشور، مهمترین راهبرد نیروی زمینی سپاه ارتقای توان رزم نیروی زمینی سپاه را از طریق توسعه آموزش های طب رزم ( تربیت پزشکیار و بهیار عملیاتی و دستیاران جراحی) در سطح گردان های رزمی، ارتقا و توسعه سامانه های امدادی و درمانی سیار( بیمارستان های سیار، سامانه های جراحی حیات بخش، پست اورژانس و پست امداد) و قرارگرفتن در جمع ۵ ارتش برتر جهان برشمرد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است