شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانحضور ۲۲ تیم در نخستین جشنواره ورزش‌های آبی ساحلی نیروی دریایی سپاه

حضور ۲۲ تیم در نخستین جشنواره ورزش‌های آبی ساحلی نیروی دریایی سپاه

منتشرشده در هرمزگان سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 16:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول تربیت بدنی نیروی دریایی سپاه اعلام کرد:  ۲۲ تیم در نخستین جشنواره ورزش‌های آبی ساحلی نیروی دریایی سپاه در بندرعباس حضور دارند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ ناوسالار سوم پاسدار علی‌اصغر محمودی مسئول تربیت بدنی نیروی دریایی سپاه ، در نشست خبری نخستین جشنواره ورزش‌های آبی و ساحلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: این رویداد برای نخستین بار است که توسط  سپاه در ورزش‌های حوزه دریایی ساحلی برگزار می‌شود و بنا بر ضرورت برگزاری این جشنواره ، از ماه‌های گذشته برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه طبق برآوردهای سازمان حدود 500 نفر در این جشنواره توسط تیم‌های مدعو به این مسابقات می‌آیند، ادامه داد:  22 تیم‌ از نیروی دریایی سپاه به بندرعباس به عنوان میزبان مسابقات می‌آیند و در مسابقاتی سنگین شرکت خواهند کرد.

 

مسئول تربیت بدنی نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه مسابقات در پنح رشته ورزشی برگزار می‌شود، اظهار داشت: یکی از این رشته‌ها قایقرانی استقامت است که در فاصله هشت مایل دریایی بین بندرعباس و هرمز برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: قایقرانی بادبانی نیز در طول چهار مایل دریایی و همچنین رشته‌های شنا در استخر نیز در رده‌های سنی مختلف و همچنین رده بازنشستگان برگزار خواهد شد.

 

  محمودی اضافه کرد: رشته‌های والیبال ساحلی و نجات غریق نیز از جمله دیگر رشته‌های مدنظر است که تیم‌های این رشته‌ها نیز به بندرعباس می‌‌‌آیند.

 

وی با بیان اینکه اعضا اصلی تیم اعزامی قایقرانی به مسابقات نظامیان جهان در کراچی از اعضا نیروی دریایی سپاه هستند، اضافه کرد: مسابقات والیبال ساحلی در تقویم ورزشی نظامیان جهان نبود و در یکی دو سال اخیر در این تقویم قرار گرفته است که بر همین اساس در نیروی دریایی برای المپیک نظامیان در 2019 برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

 

محمودی با بیان اینکه از روز سه شنبه همین هفته استارت مسابقات زده خواهد شد، گفت: این مسابقات در چهار روز کاری برگزار می‌شود.

 

وی گفت: در کل رشته‌های ورزشی بنابر ضرورت‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم را صورت داده‌ایم و با توجه به اهمیت سلامت کارکنان به این امر اهمیت بالایی قائل هستیم.

 

مسئول تربیت بدنی نیروی دریایی سپاه یادآور شد: در حالی این جشنواره عنوان نخستین را با خود یدک می‌کشد که در سال‌های قبل مسابقات قایقرانی توسط نیروی دریایی برگزار می‌شد با این تفاوت که در سال‌های قبل مجموع مسابقات و رشته‌ها را در یک جا نداشته‌ایم.

 

محمودی با بیان اینکه مسابقات برگزار شده در نیروی دریایی سپاه در حد کیفیت تیم‌های ملی برگزار می‌شود، افزود: باید فرهنگ‌ آشنایی و همزیستی با دریا را بیش از پیش در کشور و مخصوصا نوار ساحلی توسعه دهیم چرا که امروز دریا به عنوان مهمترین امر در توسعه کشورها مطرح است و نیاز است در این راستا از طریق کارهای فرهنگی و ورزشی فرهنگ‌سازی کنیم.

 

وی گفت: با این گونه جشنواره‌ها این پیام را مخابره می‌کنیم که این دریا،‌ بخشی از لاینفک از موجودیت ماست که در آن فعالیت‌های ورزشی داریم و تفریح می‌کنیم و هر کاری را که به صلاح اقتدار مملکت باشد انجام می‌دهیم.

 

مسئول تربیت بدنی نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: باید زمینه حضور هر چه بیشتر مردم در دریا را فراهم کنیم و علوم و دانش‌های دریانوردی را در بین مردم توسعه دهیم.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است