شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانبه همت اردوی جهادی پزشکی ؛ 350 نفر تحت خدمات بهداشتی و درمانی قرار گرفتند

به همت اردوی جهادی پزشکی ؛ 350 نفر تحت خدمات بهداشتی و درمانی قرار گرفتند

منتشرشده در هرمزگان دوشنبه, 01 آبان 1396 ساعت 09:35
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ساکنان مناطق کم برخوردار، اردوی جهادی پزشکی توسط تیم جهادی پزشکی امام حسن(ع) در شهرستان میناب برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛در راستای کمک به اقشار کم برخوردار در مناطق محروم، یک تیم ۲۰ نفره متشکل از دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه بندرعباس اقدام به ویزیت و اهدای دارو بصورت رایگان نمودند و ۳۵۰ نفر به عنوان جامعه هدف، تحت خدمات بهداشتی و درمانی جهادگران قرار گرفتند.

 

از جمله فعالیت‌های این جهادگران می‌توان به معاینه و مشاوره روانشناسی، معاینه و ویزیت بیماران توسط پزشک حاضر در اردو، معاینه و مشاوره مامایی و بهداشت زنان اشاره کرد.

 

برگزاری اردوی جهادی فرهنگی و آموزشی جهت ارائه آموزش بهداشت فردی همراه با اهدای جوایز به کودکان و نوجوانان با هدف آموزش بهداشت فردی ، نحوه مسواک زدن ، تشویق قرائت قرآن از دیگرفعالیتهای جهادگران در این اردوی جهادی بود.

 

 در این اردو خدمات بهداشتی درمانی غربالگری، فشارخون، ارائه مشاوره‌های درمانی و دارویی، توزیع اقلام دارویی مکمل و تقویت کننده میان افراد نیازمند انجام شد.

 

محمد حسن زکاوتی دانشجوی پزشکی عمومی و مسئول اردوی جهادی پزشکی امام حسن(ع) بندرعباس با میناب جنوب گفت: اردوی جهادی دانشجویان پزشکی ازنوزدهم تا بیست و یکم مهرماه امسال در مناطق محروم شهرستان میناب برگزار شد.

 

مسئول اردوی جهادی پزشکی امام حسن(ع) بندرعباس افزود: این اردوی جهادی در قالب ۲ تیم خواهران و برادران دانشجو به تعداد ۲۰ نفر جهت انجام خدمات پزشکی و درمانی و انجام یک کار فرهنگی انجام شد.

زکاوتی خاطر نشان کرد: اعضای گروه همچنان عشق و علاقه ی خود را به کار در مناطق محروم حفظ کرده‌اند و هر بار با تجربه بیشتر به فعالیت خود در مناطق محروم ادامه خواهند داد.

 

در این اردوی جهادی خدمات متفاوتی در زمینه‌های بهداشت و درمان، علمی آموزشی و فرهنگی اجتماعی به روستائیان این مناطق توسط تیم جهادی پزشکی امام حسن(ع) ارائه شد.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است