شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانآیین گرامیداشت روز مبارزه با استعمار انگلیس در ستاد نیروی دریایی سپاه برگزار شد

آیین گرامیداشت روز مبارزه با استعمار انگلیس در ستاد نیروی دریایی سپاه برگزار شد

منتشرشده در هرمزگان چهارشنبه, 15 شهریور 1396 ساعت 12:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: آیین گرامیداشت روز مبارزه با استعمار انگلیس با حضور سردار فدوی در ستاد نیروی دریایی سپاه برگزار شد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ همزمان با دوازدهم شهریور ماه سالروز شهادت رئیس علی دلواری، روز مباره با استعمار انگلیس مراسمی با سخنرانی سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد انگالی معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در ستاد نیروی دریایی سپاه برگزار شد. 

 

در این مراسم که با حضورسردار سرتیپ پاسدار فدوی فرماندهی نیرو ، حجت الاسلام والمسلمین صداقت مسئول نمایندگی ولی فقیه و جمعی از مسئولین و کارکنان ستاد نیروی دریایی سپاه برگزار شد، سردار انگالی ضمن گرامی داشت این روز به گوشه ای از زندگی نامه رئیس علی دلواری و رشادت های او و مردم خطه جنوب در حراست از مرزهای کشور و مبارزه با پیر استعمار، انگلیس پرداخت.

 

وی با اشاره به این موضوع که اگر امروز به درستی فتنه های منطقه را ردیابی کنیم، ریشه و سرنخ اصلی آن ها به انگلیس و آمریکا برمی گردد گفت: انگلیس از قدیم و در حال حاضر هم آمریکا را می توان به جرات سر منشاء اکثر تفرقه ها و بدعت های دینی و قومی در دنیا به ویژه در خاورمیانه دانست. سالهای سال است استعمار پیر انگلیس در دنیا به ایجاد تفرقه و سیاست های قومی و مذهبی به وسیله حمایت و روی کار آوردن گروه های انحرافی مختلف نموده است.

 

سردار انگالی در ادامه با تجلیل از حماسه شهید رییس علی دلواری و یارانش، افزود: شهید رییس علی دلواری نماد ایستادگی در برابر تجاوزگری، ظلم و استعمار و زیاده خواهی بوده است و امروز نیز نسلی قهرمان و هوشمند از همان مجاهدان ایثارگر شکل گرفته است که با قدرتی غیر قابل تصور در همان مسیر، گام بر می دارند. 

 

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در ستاد نیروی دریایی سپاه در پایان ضمن پرداختن به سیر تاریخی نفوذ انگلیس در ایران پس از جنگ جهانی اول، به برخی از توطئه ها انگلیس در جزایر خلیج فارس و همچنین دسیسه جدایی بحرین از ایران در زمان طاغوت دست نشانده، اشاره کرده و گفت: این روند توطئه و دشمنی انگلیس ادامه داشت تا به حول قوه الهی با انقلاب اسلامی دست این اجنبی و استعمارگر از کشور ما قطع و بسیاری از نقش های شوم آن نقش بر آب شد.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است