شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانمسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه : عناصر فرهنگی باید با کار و فکر فرهنگی پیشگام عرصه فرهنگ دینی و انقلابی باشند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه : عناصر فرهنگی باید با کار و فکر فرهنگی پیشگام عرصه فرهنگ دینی و انقلابی باشند

منتشرشده در هرمزگان سه شنبه, 14 شهریور 1396 ساعت 10:19
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه با اشاره به موضوع آتش به اختیار بودن در مسائل فرهنگی گفت: پاسدار باید به دنبال الگو سازی و الگوگیری معنوی باشد و عناصر فرهنگی باید با کار و فکر فرهنگی پیشگام عرصه فرهنگ دینی و انقلابی باشند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صداقت مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه در اولین همایش فرهنگیاران رده های نیروی دریایی سپاه که به نام شهید حججی و به میزبانی مرکز تربیت و آموزش احمد بن موسی(ع) در فارس برگزار شد با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص این شهید گفت: جایگاه و شان این شهید والا مقام آنگونه است که معظم له فرمودند:" شهید حججی عزیز، حجت خدا بود".  

 

در این همایش که جمعی از مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه و مدیران روابط عمومی و فرهنگیاران رده های نیروی دریایی سپاه در فارس شرکت داشتند، مسائل مختلف حوزه امور فرهنگی، تبلیغی و آسیب های آن مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: این شهید با شهادت خود خیلی چیزها را به ما آموخت از جمله اینکه چگونه با خانواده خود رفتار کنیم. شهید حججی شیوه احترام به والدین و بوسه زدن بر پای آن ها را عملاً به زیبایی به ما آموخت. آن شهید بزرگوار در شرایطی که همه نوع هجمه علیه آموزه های فرهنگ اسلامی وجود دارد، ایثار و از خود گذشتگی و عشق به شهادت در راه خدا را به دنیا یاد داد و به حق با شهادتش برگ افتخار دیگری برای سپاه و ایران در تاریخ رقم خورد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود در بیان اهداف این همایش اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفیت ها و استعداد های موجود فرهنگی در نیروی دریای سپاه، بسیاری از عزیزان دغدغه کار فرهنگی دارند لذا در نیروی دریایی فضای فعالیت و همکاری برای همه ی همکاران فراهم هست و می توانند با هم اندیشی و انسجام بیشتری پیگیر امورات فرهنگی مورد نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باشند و مسئولین نمایندگی ولی فقیه در رده ها آماده ی استفاده از این ظرفیت ها برای همکاری هستند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه همچنین با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص مسائل فرهنگی گفت: با نگاه به جامعه و نیز سپاه می توان گفت برای تحقق دغدغه های فرهنگی معظم له هر چه هم تا کنون کار صورت گرفته باز هم کم است و لذا نیاز به تلاش دلسوزانه و جدی تری می باشد چرا که دشمن برای تضعیف فرهنگ اسلامی برنامه ها و نقشه های زیادی در سر دارد.

 

وی در ادامه افزود: پاسدار در هر شرایطی باید پاسدار بماند و به دنبال الگو سازی و الگوگیری معنوی در زمینه تقوا و خداترسی برای خود، خانواده و نسل آینده سپاه باشد و عناصر فرهنگی باید با کار و فکر فرهنگی پیشگام عرصه فرهنگ دینی و انقلابی باشد و اگر دغدغه کار فرهنگی داشته باشیم می توانیم با حداقل امکانات حداکثر کار فرهنگی را انجام بدهیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین صداقت تاکید کرد: متولیان فرهنگی باید از فرهنگیاران در امورات فرهنگی استفاه کنند و خود فرهنگیاران نیز می بایست دنبال کار فرهنگی با برنامه باشند و مطالبه گری کنند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع آتش به اختیار بودن در مسائل فرهنگی گفت: اگر ارتباط میان عناصر خودجوش فرهنگی با مسئولین فرهنگی به هر دلیلی قطع شود عنصر فرهنگی باید احساس مسئولیت کند و به ندای رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفته و خودش به میدان بیاید.

 

حجت الاسلام والمسلمین صداقت در پایان از همه خواست تا با تلاش پی گیر، جدیت بیشتری در انجام امورات فرهنگی داشته باشند تا نه تنها تأثیر آن در سازمان نمود داشته باشد، بلکه جامعه هم از تأثیرات آن بهره مند شود.

 

لازم به ذکر است در ابتدای این همایش ناوسالاردوم پاسدار عسکریان مسئول معاونت روابط عمومی و تبلیغات نیروی دریایی سپاه مواردی را در خصوص ضرورت جدی گرفتن کار فرهنگی در جامعه و سازمان بیان کرد و گفت: استعدادهای بالقوه فرهنگی زیادی در این نیرو وجود دارد که باید پس از شناسایی، آن ها را جذب و ساماندهی کرد.

 

وی افزود: فرهنگیاران کسانی هستند که کار ذاتی و تخصصی آن ها انجام امورات فرهنگی نیست ولی به صورت خودجوش، علاقه به انجام امورات فرهنگی دارند.

 

ناوسالاردوم پاسدار عسکریان اظهار داشت: در جمع همکاران استعدادهای خوبی در زمینه قرآنی، مداحی، مجری گری، گروه های سرود و تواشیح، نویسندگی و سرودن شعر وجود دارد که با همت و همکاری فرماندهان و مسئولین می توان این توانمندیها را پس از شناسایی و آموزش های مورد نیاز کاملاً ساماندهی کرد.

 

وی در ادامه یکی از اهداف این همایش را آشنایی چهره های فرهنگی رده ها با همدیگر و نیز استفاده از ظرفیت های فرهنگیاران توسط رده های همجوار در برنامه ها دانست.

 

مسئول روابط عمومی و تبلیغات نیروی دریایی سپاه از همه کسانی که تخصص و علاقه به اجرای برنامه ی فرهنگی دارند دعوت به همکاری کرد تا با مراجعه به واحد های روابط عمومی و تبلیغات یگان خود این آمادگی را اعلام نمایند.

 

گفتنی است در این همایش شرکت کنندگان همچنین با حضور در کارگاه های آموزشی مربوطه ضمن تبادل نظر، نقطه نظرات و برنامه های پیشنهادی فرهنگی خود را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

 

 

انتهای خبر/09

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است