شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانفرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان: امروز معنویت شهدا و خون ارزشمند آنهاست که اسلام را به ‌جهان معرفی کرده است

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان: امروز معنویت شهدا و خون ارزشمند آنهاست که اسلام را به ‌جهان معرفی کرده است

منتشرشده در هرمزگان شنبه, 07 اسفند 1395 ساعت 11:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

سپاه نیوز : سردار ترابی اظهار داشت : امروز معنویت شهدا و خون ارزشمند آنهاست که اسلام را به ‌جهان معرفی کرده است.

 

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در بندرعباس اذعان کرد : امروز معنویت شهدا و خون ارزشمند آنهاست که اسلام را به ‌جهان معرفی کرده است و این را در کشورهای یمن، سوریه، لبنان و فلسطین و دیگر کشورهای اسلامی شاهد هستیم.

 

وی تصریح کرد: عملیات کربلای 5 از بزرگترین عملیا‌ت‌های دوران دفاع مقدس بود که در بامداد 19 دی‌ماه 1365 با رمز مقدس یازهرا(س) در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد و رزمندگان اسلام نقش بسزایی در آن داشتند و در تاریخ جنگ به عنوان سنگین‌ترین و گسترده‌ترین عملیات شناخته می‌شود.

 

سردار ترابی افزود: رزمندگان در صحنه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشتند و همانند شمع سوختند و پرپر شدند اما به  برکت حضورشان امروز نه‌تنها برای ملت ایران بلکه برای تمام جهان اسوه و الگو هستند.

 

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان ادامه داد: 19 دی‌ماه  یادآور یکی از رشادت‌های مردان ایران زمین در دوران دفاع مقدس است زیرا همین امر موجب شد تا دشمن بداند و پی ببرد که رزمندگان ایرانی نیز از توان و هوش بالایی برخوردار هستند.

 

سردار ترابی بیان داشت: این روز در تاریخ جنگ به عنوان سنگین‌ترین و گسترده‌ترین عملیات با نام «کربلای 5» شناخته می‌شود زیرا دشمن در این عملیات خسارت‌های جبران‌ناپذیری را متوجه شد و از نظر تجهیزات تلفات زیاد و از نظر سیاسی با شکست مواجه شد و قدرت در دست رزمندگان ایرانی افتاد.

 

وی اظهار کرد: عملیات کربلای 5  پاسخی به عملیات کربلای 4 بود چراکه در آن عملیات دشمن که مورد حمایت کشورهای غربی بود توانست به کمک آواکس‌ها عملیات رزمندگان ایرانی را شناسایی و برای مقابله با آن آماده شود که همین امر موجب به خاک و خون کشیده شدن رزمندگان و جوانان ایرانی شد.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: رزمندگان ما می‌خواستند به دشمن نشان دهند که عملیات کربلای 4 هرچند که برایشان پیروزی نداشت اما آنها نه برای شکست وارد جنگ شده‌اند و نه برای پیروزی، بلکه ورود آنها به معرکه جنگ لبیک گفتن به فرامین حضرت امام(ره) بود.

 

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان عنوان داشت: گرامی‌داشت عملیات غرورآفرین کربلای 4 و 5 نمونه‌ای از پایبندی مردم استان هرمزگان به ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس است که باید همه مردم و مسؤولان در این مسیر اهتمام لازم را داشته باشند زیرا این شهدا بودند که برای حفظ اسلام و حفظ ارزش‌های اسلامی کشور خون و جان خود را نثار و ایثار کردند.

 

سردار ترابی یادآور شد: در کربلای 5، عملیات سنگین بود و فرصت استراحت محدود، به گونه‌ای که منطقه شلمچه به لحاظ اهمیت سیاسی و نظامی ‌آن، به عنوان یکی از معابر وصولی شهر بصره به شمار می‌رفت و همواره در زمره اهداف قوای نظامی‌ جمهوری اسلامی ‌ایران قرار داشت.

 

 فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان خاطرنشان کرد: زندگی شهدا و جنگ هشت‌ساله ما سراسر درس و فداکاری بود و حضور جهادگونه و پرنقش شهدای ما در جبهه‌های جنگ آغاز حرکت عظیم و بزرگی بود.

 

سردار ترابی اضافه کرد: امیدواریم خداوند به ما عنایت کند که وظایفمان را خوب بشناسیم و تا بخشی از دین خود را به همه مردم این سرزمین ادا کنیم.

 

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در پایان سخنان خود بیان داشت: امروز شاهد هستیم و می‌بینیم که رزمندگان و بسیجیان و جوانان چگونه در برابر دشمن ایستاده‌اند تا اجازه ندهند ذره‌ای به کشورمان نگاهی داشته باشیم.   

 

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است