شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانبسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان برگزار می کند ؛ 22 عنوان برنامه طی هفته بسیج دانش‌آموزی در این استان

بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان برگزار می کند ؛ 22 عنوان برنامه طی هفته بسیج دانش‌آموزی در این استان

منتشرشده در همدان شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 10:28
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سرپرست سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان خبر داد : 22 عنوان برنامه طی هفته بسیج دانش‌آموزی در این استان برگزار می شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار مرتضی سیاهوشی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان از برگزاری 22 عنوان برنامه طی هفته بسیج دانش‌آموزی در همدان خبر داد.

 

سیاهوشی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: 8 آبان ماه سال 59 در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چون ستاره‌ای فروزان، هدایتگر نسل جدید انقلاب است.

 

وی افزود: روز بسیج دانش‌آموزی یادآور نسلی است که با تأسی به قاسم ابن الحسن(ع) شهادت را «احلی من العسل» می دانند.

 

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با گرامیداشت یاد و خاطره یک هزار و 74 شهید دانش‌آموز استان همدان عنوان کرد: شجره طیبه بسیج دانش‌آموزی که با خون شهید فهمیده آبیاری شد محصولش، حجت خدا بر سر ما شهید «حججی» شد. 

 

وی با بیان اینکه در تقویم ملی روز 8 آبان به واسطه شهادت «حسین فهمیده» به عنوان روز بسیج دانش‌آموزی ثبت شده است، ادامه داد : از روز 8 تا 13 آبان ماه به عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی نامگذاری شده است.

 

سیاهوشی با تشریح برنامه های هفته بسیج دانش‌آموزی از اجرای 22 عنوان برنامه در استان همدان خبر داد و بیان داشت: اولین روز از این هفته روز یکشنبه 7 آبان ماه با عنوان «دانش‌آموز بسیجی، اخلاق و پایداری» نامگذاری شده که در این روز علاوه بر برگزاری مجمع همفکری شورای علوی ـ فاطمی با حضور دانش‌آموزان نخبه در محل استانداری، دیدار با استاندار همدان را خواهیم داشت.

 

وی با اشاره به اینکه دومین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی با عنوان «دانش‌آموز بسیجی، ایثار و تعالی معنوی» نامگذاری شده است، افزود: در این روز آیین صبحگاه سراسری و نواختن زنگ ایثار و شهادت در دبیرستان ابن سینا با سخنرانی سردار فرجی، جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) برگزار می‌شود.

 

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا با سخنرانی سردار مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) در دبیرستان تهذیب از دیگر برنامه‌های دومین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی در استان همدان است.

 

وی در تشریح برنامه‌های سومین روز از هفته بسیج با عنوان «دانش‌آموز بسیجی، خلاقیت و نوآوری» تصریح کرد: در این روز 10 نفر از دانش‌آموزان نخبه به مدت چهار روز به کنگره کشوری اعزام می‌شوند.

 

سیاهوشی با اشاره به آغاز برگزاری چهارمین اجلاسیه کنگره ملی همفکری آینده‌سازان در محل مجلس سابق در روز چهارشنبه 10 آبان ماه تاکید کرد: در این روز که به «دانش‌آموز بسیجی، بصیرت و ولایتمداری» نامگذاری شده دانش‌آموزان اعزامی به کنگره با مقام معظم رهبری و دانش‌آموزان بسیجی در استان با خانواده شهدا و ایثارگر دیدار خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه پنجمین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی به عنوان «دانش‌آموز بسیجی، شناخت و آرمان‌خواهی» نامگذاری شده است، گفت: نشست‌های معرفتی و بصیرتی ویژه فرماندهان واحدهای پیشگام، تحت عنوان «رهبر کوچک»، دیدار با نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در استان به منظور ارائه گزارش عملکرد و معرفی سازمان بسیج دانش‌آموزی و همچنین عطرافشانی و غبارروبی شهدای دانش‌آموز و فرهنگی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در این روز است.

 

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در تشریح برنامه‌های  ششمین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی در روز جمعه 12 آبان ماه اظهار کرد: در این روز که با عنوان «دانش‌آموز بسیجی، انتظار و عدالتخواهی» نامگذاری شده علاوه بر حضور منسجم دانش‌آموزان بسیجی در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه، یکی از دانش‌آموزان در خطبه‌های قبل از نماز به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

 

وی با بیان اینکه آخرین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی با عنوان «دانش‌آموز بسیجی، مقاومت و استکبارستیزی» در روز شنبه 13 آبان ماه است، گفت: در این روز دانش‌آموزان، فرهنگیان بسیجی با حضور عامه مردم به شکل مطلوبی جواب یاوه‌گویی‌های آمریکا و رئیس جمهور عقب مانده‌اش را خواهند داد.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است