شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانفرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان مطرح کرد: امر به معروف مهمترین رکن اعتقادی برای حفظ نظام و اعتقادات اسلامی

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان مطرح کرد: امر به معروف مهمترین رکن اعتقادی برای حفظ نظام و اعتقادات اسلامی

منتشرشده در همدان یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 10:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: یکی از مهمترین ارکان و رکن اعتقادی ما برای حفظ نظام و اعتقادات اسلامی امر به معروف و نهی از منکر است.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همداندر همایش علمی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر که در مجتمع انصار همدان برگزار شد ، اظهار داشت: سال گذشته شعار سپاه این بود که بتوانیم در زمینه فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقداماتی را انجام دهیم.

 

وی گفت: شعار سپاه در سال 95 بر این مبنا بود که بستر کار را فراهم کنیم و برنامه های آموزشی را در سطح سپاه برای تربیت استاد و معلم و همچنین آموزش برای تمام پاسدارانی که در سپاه هستند، داشته باشیم.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در ادامه افزود: معتقد هستیم برای امر به معروف روش های خودش را باید اجرا کنیم و اگر کسی می خواهد امر به معروف کند باید خود نسبت به این کار توجیه باشد در غیر اینصورت کار او تأثیرگذار نخواهد بود.

 

وی با بیان اینکه در دو بعد درون سازمانی و برون سازمانی این کار انجام گرفت، تأکید کرد: یکی از اهمیت های بعد درون سازمانی این است که اگر ما بتوانیم امر به معروف را درون سازمان داشته باشیم به طور قطع آن کرامت پاسداری حفظ خواهد شد.

 

سردار مجیدی در ادامه افزود: اگر ما توانستیم جامعه درون سپاه را به حد مطلوب برسانیم و متذکر شدیم و ظرفیت ایجاد کردیم و اگر تذکری به ما داده شد توانستیم تحمل کنیم به طور قطع می توانیم وارد جامعه شویم.

 

وی در خصوص موضوع برون سازمانی، عنوان کرد: خداوند به سپاه توفیقی داده که توانسته زیرساخت های بسیار گسترده ای در این جامعه ایجاد کند از جمله مساجد و پایگاه های مقاومت و همچنین در اقشار مختلف بسیج می توانیم از این ظرفیت های ایجاد شده در فضای خارج از سپاه از پاسداران استفاده کنیم و در بحث امر به معروف وارد شویم.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان عنوان کرد: امید است بتوانیم آمادگی ها را ایجاد کنیم تا بتوانیم به محض ابلاغ در خصوص موضوعات برون سازمانی با همکاری و راهنمایی‌ها از این ظرفیت در این راستا که نیاز مبرم امروز جامعه است ، استفاده کنیم.

 

وی در ادامه اضافه کرد: یکی از مهمترین ارکان و رکن اعتقادی ما برای حفظ نظام و اعتقادات اسلامی امر به معروف و نهی از منکر است و حتی زمانی که آن را با جهاد قیاس می کنند یک کار سخت و مشکلی است.

 

سردار مجیدی خاطرنشان کرد: قیاس امر به معروف و جهاد مانند قطره ای است نسبت به دریا و این امر نشان می دهد که امر به معروف یک امر ضروری است .

 

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است