شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار استان همدان عنوان کرد: حیا، غیرت، عفت و پوشش چهار ستون زندگی دینی

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار استان همدان عنوان کرد: حیا، غیرت، عفت و پوشش چهار ستون زندگی دینی

منتشرشده در همدان شنبه, 14 مرداد 1396 ساعت 14:19
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار استان همدان عنوان کرد: حیا، غیرت، عفت و پوشش چهار ستون زندگی دینی است که باید به آنها توجه داشت. 

 به گزارش سپاه نیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ولی دارابی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار گفت: مهمترین هدف آمریکا در جنگ نرم تغییر سبک زندگی اسلامی و انقلابی به سبک زندگی سکولار غربی است.

 

وی با اشاره به سبک زندگی غربی اظهار داشت: سبک زندگی آمریکایی همه اعمال را مباح می داند و هیچ گونه محدویت را در چهار چوب دین و شریعت قابل قبول نمی‌داند در حالی که شریعت، اعمال را در چهار چوب واجب و حرام و یا مستحب و مکروه تقسیم بندی می کند‌.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار تصریح کرد: در سبک زندگی فقط اسراف و هدر دادن نعمت های الهی مطرح نیست بلکه رواج فرهنگ آن موجب توسعه آسیب های جبران ناپذیرمی شود. 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین دارابی با اشاره به اینکه تقلید از غرب فاجعه ای برای سبک زندگی اسلامی ایرانی به‌شمار می آید، گفت : غربی‌ها می‌خواهند روش‌های زندگی و سبک و سلوک زندگی خود را به دیگر ملت‌ها تحمیل کنند.

 

وی با بیان اینکه امروز تمدن غربی یعنی مظهر کامل زورگویی و تحمیل تجمل گرایی عنوان کرد: سبک زندگی اسلامی ریشه در قرآن دارد و  مهمترین هدف آمریکا در جنگ نرم تغییر سبک زندگی اسلامی و انقلابی به سبک زندگی سکولار غربی است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار افزود : حیا، غیرت، عفت و پوشش چهار ستون زندگی دینی است که در مقابل سبک زندگی آمریکایی باید به آنها توجه داشت. 

 

وی ادامه داد : تلاش تمام انبیاء تربیت انسان بوده است بنابراین انسان موجودی اجتماعی و از طرفی اشرف مخلوقات است و تلاش انبیاء الهی برای این بوده که انسان را به صراط مستقیم دعوت کنند و انسان در این مسیر حرکت کرده و به سعادت برسد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بهار در ادامه به معیارهای اصیل و تکنیک های سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: نهج البلاغه، قرآن کریم، ترویج فرهنگ زندگی ائمه معصومین (ع) در زندگی و ارتباط با قرآن از جمله این معیارها است.

 

 حجت‌الاسلام والمسلمین دارابیافزود : یکی از کلیدی‌ترین درس‌های سبک زندگی همان نهج البلاغه حضر ت علی (ع) است که توصیه به رعایت تقوی و نظم در زندگی می‌کند.

 

وی با بیان اینکه رعایت نظامات اسلامی از تقوی و پرهیزگاری نشأت می گیرد، خاطرنشان کرد: قر آن کریم بهترین الگو را زندگی پیامبر(ص) معرفی می کند.

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است