شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانمسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر: احیای شب قدر باید با معرفت و شناخت باشد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر: احیای شب قدر باید با معرفت و شناخت باشد

منتشرشده در همدان شنبه, 27 خرداد 1396 ساعت 12:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه احیای شب قدر باید با معرفت و شناخت باشد، گفت: اینکه بگوییم گناه و معصیت کنیم و در شب قدر خدا می بخشد، نیست؛ انسان نباید جرات برگناه و معصیت را پیدا کند.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ حجت الاسلام والمسلمین الله کرم شیرزادی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر با اشاره به شب‌های قدر و تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) اظهار داشت: اگر سال آفریده شده، برای شب قدر آفریده شده است.

 

وی با بیان اینکه انسان باید خود را در طول سال مهیا کند تا شب قدر را درک کند، افزود: برخی از مسائل که به آن اشاره می‌کنیم اعمال ظاهری شب قدر از قبیل غسل شب قدر مقارن غروب آفتاب، دو رکعت نماز و بعد از نماز 70 مرتبه استغفار است. 

 

حجت الاسلام والمسلمین شیرزادی با بیان اینکه احیای شب قدر باید با معرفت و شناخت باشد، عنوان کرد: اینکه بگوییم گناه و معصیت کنیم و در شب قدر خدا می بخشد، نیست؛ انسان نباید جرات برگناه و معصیت را پیدا کند.

 

وی یادآور شد: اگر کسی احیای شب قدر داشته باشد خداوند گناهانش را می بخشد هر چند به تعداد ستارگان آسمان و سنگینی کوه‌ها در عالم باشد و حتی اگر به اندازه آب دریاها باشد یعنی خداوند می خواهد، ببخشد.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر با اشاره به ارزش شب‌های قدر به نقل از علامه طباطبایی گفت: شب بیست و یکم از شب نوزدهم ارزش بیشتری دارد و ارزش شب بیست و سوم نیز از هر دو شب بیشتر است بنابراین برنامه ریزی کنیم و از همه شب‌ها استفاده کرده و بهره ببریم.

 

وی با بیان اینکه نزول قرآن در شب قدر است، ابراز داشت: حتی کتاب های آسمانی دیگر نیز در ماه مبارک رمضان نازل شده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین شیرزادی با بیان اینکه قرآن کریم یک نزول دفعی داشته که برقلب رسول الله (ص) یک‌جا نازل شده است، افزود: تلاوت و تفسیر قرآن و هر چیزی که به قرآن برگردد نورانیت دارد و جاودانه می شود.

 

وی با اشاره به نزول تدریجی قرآن گفت: این نزول طی 23 سال آرام آرام به مناسبت‌های مختلف نازل شد و کسانی بودند که می‌نوشتند و یا حفظ می کردند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر عنوان کرد: ماه رمضان ماه نزول قرآن است و باید یکی از کارهای ما در این شب‌ها خواندن تفسیر قرآن و سوره قدر باشد.

 

وی یادآور شد: اینکه شب قدر در بین سه شب قرار داده شده و مشخص نشده است به دلیل اهمیت آن است که انسان بیشتر تلاش و شب قدر را درک کند.

 

 

 

انتهای خبر /09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است