شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانسردار «سعید قهاری‌سعید» به عنوان شهید شاخص استان همدان در سال 96 معرفی شد

سردار «سعید قهاری‌سعید» به عنوان شهید شاخص استان همدان در سال 96 معرفی شد

منتشرشده در همدان شنبه, 26 فروردين 1396 ساعت 13:56
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز :رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان همدان گفت: سردار «سعید قهاری‌سعید» شهید شاخص استان همدان و شهید «مصطفی احمدی‌روشن» به عنوان شهید شاخص شهرستان همدان در سال 96 معرفی شدند.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ مجید صفدریان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان همدان ، با اعلام این خبر اظهار کرد: هر ساله با هماهنگی سه ارگان بنیاد شهید، نیروهای مسلح و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، شهید شاخص استان و شهرستان تعیین می‌شود تا زمینه بهره‌گیری هر چه بیشتر جامعه به ویژه نسل جوان با روش و سبک زندگی این شهیدان مهیا شود.

 

وی افزود: از آنجا که شهدا می‌توانند از همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند از این‌رو معرفی شهدای شاخص در ابتدای هر سال در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا از مهمترین اهدف اجرای این سنت نیک و پسندیده است که در این میان سردار «سعید قهاری‌سعید» شهید شاخص استان همدان و شهید «مصطفی احمدی‌روشن» به عنوان شهید شاخص شهرستان همدان در سال 96 معرفی شدند.

 

 

رئیس بنیاد شهید همدان ادامه داد: برای معرفی هر چه بیشتر شهدای شاخص به عموم مردم اقدامات متنوعی همچون تبلیغات شهری به واسطه نصب بنر و تمثال شهید در مکان‌های حساس و پررفت و آمد سطح شهر، برگزاری یادواره‌هایی با محوریت شهدای شاخص، چاپ و توزیع کتب مرتبط با زندگینامه شهدا، ساخت و توزیع نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای شهدا، معرفی زندگی و وصیت‌نامه شهدا به واسطه صفحات مجازی و ... از اقدامات انجام شده در این راستا بوده است.

 

وی گفت:  در ابتدا شناساندن شهدا به جامعه، توسط نیروهای مسلح، بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید انجام گرفت اما نباید نقش مهم و موثر عموم مردم را نیز در این راستا از قلم انداخت به طوری که فعالیت‌های گسترده مردمی به ویژه بسیجیان و ایثارگران در حمایت از اقدامات این سه نهاد می‌تواند گام مهمی در معرفی هر چه بیشتر شهدای والای انقلاب به عموم مردم به ویژه جوانان باشد.

 

صفدریان عنوان کرد: هر ساله تلاش می‌شود شهدایی به عنوان شاخص سال معرفی شوند که نسبت به شهدای دیگر در اخلاق، رفتار، سکنات، سبک زندگی و ... برای نسل جوان که در تیررس تهاجمات فرهنگی است، برتر بوده و بتوانند الگوی موثری برای عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان باشند؛ به عنوان نمونه انتخاب شهید احمدی‌روشن به عنوان شهید شاخص شهرستان به علت حضور پررنگ و موثر این شهید جوان در دوران دفاع مقدس و پس از آن و همچنین به عنوان نخبه‌ای خودساخته در عرصه علمی، ملی و ... است که می‌تواند الگوی نمونه‌ای برای جوانان این عصر باشد.

 

وی یادآور شد: همچنین سردار شهید قهاری‌سعید در دوران نوجوانی برای پیروزی انقلاب زحمات فراوانی به دوش کشید و پس از پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی نیز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  همدان در کمیته‌های بسیاری با انجام مسئولیت‌های مختلف و متنوع، پیروز و موفق و سرافزار نقش خود را ایفا کرد، حال آیا چنین شخصی نمی‌تواند الگوی نمونه‌ای برای آحاد مردم باشد؟

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است