شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانفرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان مطرح کرد: خوش اخلاقی و خوش رفتاری کلید ایجاد محبت قلبی در خانواده

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان مطرح کرد: خوش اخلاقی و خوش رفتاری کلید ایجاد محبت قلبی در خانواده

منتشرشده در همدان شنبه, 04 دی 1395 ساعت 09:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار ابوحمزه گفت: کلید ایجاد محبت قلبی بین زن و شوهر و خانواده خوش اخلاقی و خوش رفتاری است .

 


به گزارش سپاه نیوز: سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در نشست بصیرتی خانواده‌های پاسداران نهاوند که با حضور ‌کارکنان وخانواده های سپاه و بسیجیان این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی که در مجموعه خانواده وجود دارد وظایفی است که برعهده زن و شوهر است.


وی با اشاره به دیدگاه قرآن و روایات و احادیث به جایگاه خانواده افزود: کانون خانواده متشکل از زن و شوهر و فرزندان است و دارای ۴۷ وظیفه هستند .


فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: ۱۷ مورد از وظایف مربوط به مرد نسبت به همسرش بوده، ۹ مورد وظایفی است که زن نسبت به مرد دارد و باقی موارد وظایفی است که پدر و مادر نسبت به فرزند و بالعکس دارند .


وی با بیان اینکه مرد سرپرست خانواده است و سرپرست نیز نسبت به زیردستانش وظایفی دارد، گفت: ‌ سر پرستی، خوش اخلاقی و خوش رفتاری، اظهار محبت و دوستی، احترام به زن، پرهیز از تنبیه و توهین به همسر، تلاش در راه رفاه خانواده، تعلیم و تربیت همسر، نظافت و آراستگی، بوی خوش دهان و مسواک زدن، حفظ عفت و پاکدامنی، وقت‌گذاری، قدردانی و سپاس از همسر، مراقبت از عفت و حجاب زن، هدیه و سوغات سفر، تقسیم کار در منزل، رفت وآمد فامیلی با رعایت محرم و نامحرم، مسائل زناشویی و... از وظایف مرد نسبت به زن است.


وی ادامه داد: درست است که هدایت و فرماندهی خانواده برعهده مرد است اما به این معنی نیست که مرد نباید با خانواده خود مشورت کند .


سردار ابوحمزه  به وظایف زنان نسبت به مردان اشاره کرد و گفت: اطاعت از شوهر، خوب شوهر داری کردن، خوش اخلاقی، احترام به شوهر، اظهار عشق و علاقه به شوهر، استقبال گرم از شوهر، تهیه غذای مناسب، حفظ حجاب و عفت و پاکدامنی، خوش عطر بودن و خوش آرایش بودن در محیط منزل نیز از وظایف زن نسبت به مرد است.

 

وی خاطرنشان کرد: کلید ایجاد محبت قلبی بین زن و شوهر و خانواده خوش اخلاقی و خوش رفتاری است و اگر زن و شوهر به وظایف خود به خوبی عمل کنند زندگی سراسر شاد و خوبی خواهند داشت.

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است