شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانفرمانده سپاه نینوا استان گلستان :ترمیم و مقاوم سازی سیل بند منطقه یلمه خندان به پایان رسید/مدیریت آب در منطقه دیگجه نکته ی قابل اهمیت است

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان :ترمیم و مقاوم سازی سیل بند منطقه یلمه خندان به پایان رسید/مدیریت آب در منطقه دیگجه نکته ی قابل اهمیت است

منتشرشده در گلستان چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 ساعت 12:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار معروفی گفت: تیپ مردم پایه ی سپاه نینوا ،تیپ 45 مهندسی جوادالائمه نیروی زمینی ، ارتشیان دلاور و همچنین قایق داران عزیز و گروه های جهادی با تلاش های بی وقفه ، شبانه روزی ، جهادی و انقلابی توانستند همه ی شکستگی های مجموعه ی یلمه خندان را ترمیم و مقاوم سازی کنند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در گفتگویی با بیان اینکه ساعت 23 دوشنبه 9 اردیبهشت عملیات ترمیم و مقاوم سازی آخرین دهانه ی شکسته شده ی سیل بند یلمه خندان شهرستان آق قلا به پایان رسید گفت: خداراشاکریم که فرزندان شما در سپاه پاسداران این استان ، تیپ مردم پایه ی سپاه نینوا ،تیپ 45 مهندسی جوادالائمه نیروی زمینی ، ارتشیان دلاور و همچنین قایق داران عزیز و گروه های جهادی با تلاش های بی وقفه ، شبانه روزی ، جهادی و انقلابی توانستند همه ی شکستگی های مجموعه ی یلمه خندان را ترمیم و مقاوم سازی کنند.

 

وی افزود: تفاوتی میان مقاوم سازی در این مرحله با مرحله های قبلی وجود دارد که در این مرحله لوله های 3 و 6 متری با مشقت زیاد به زمین کوبیده و به یکدیگر مهار شد و همچنین از تورهای زخیم و پلاستیک نیز استفاده و بر روی آن صفحه های مخصوص گذاشته و بعد از آن نزدیک به 15000 گونی که توسط جهادگران و قایق های مردمی جابجا گردید چیده شد که توانستیم این مجموعه ی سیل بند را ترمیم و تقویت شد.

 

سردار معروفی با بیان اینکه به لطف خدا در حال حاضر دیگر شاهد ورود آب به شهر آق قلا نیستیم تصریح کرد: امیدواریم در مرحله ی بعد با استفاده از مکش هایی که توسط قرارگاه خاتم ، وزارت دفاع و مجموعه ی شهرداری و مردمی جمع آوری شده است عمده و یا تمام آب را از شهر تخلیه کنیم.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان خاطرنشان کرد:همزمان با این اقدامات صورت گرفته توجه ویژه ای هم به شهر گمیشان داشته ایم و از شب گذشته 4 دستگاه وهمچنین  گروه های مختلف جهادی را در آن شهرستان مستقر و مسیرهای احتمالی سیلاب را ترمیم کرده ایم تا به فضل الهی شاهد خساراتی در این شهرستان نباشیم.

 

وی با اشاره به اینکه همچنان بر قولی که داده ایم پایبندیم و تا پایان در کنار مردم عزیزمان خواهیم بود بیان داشت: نکته ی قابل اهمیت مدیریت آب در بالا دست شهرستان آق قلا و در قسمت سد وشمگیر بوده که سپاه در بندولی 5100 متر کانال را حفر کرده است.

 

سردار  معروفی افزود: عزیزان ما در آب منطقه ای در تلاش اند که بتوانند گرگان رود را مسدود و آب را به سمت شوره زار انتقال دهند تا از ورود آن به شهر جلوگیر شود تا دیگر شاهد این خسارات برای مردم عزیزمان در شهرستان آق قلا و گمیشان نباشیم.

 

فرمانده سپاه نینوا در پایان از صبر و نجابت و بزرگواری مردم شهرستان های آق قلا و گمیشان و ترکمن و همه ی خدمتگزاران به این مردم قدردانی و تشکر کرد.

 

 

انتهای پیام/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است