شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانفرمانده سپاه نینوا استان گلستان: قدرت بازدارنده ایران به برکت خون شهداست

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان: قدرت بازدارنده ایران به برکت خون شهداست

منتشرشده در گلستان یکشنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 14:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه نینوا استان گلستان  با بیان اینکه ایمان عملی، مدیریت صحیح اسلامی و اتحاد واقعی سه عامل اصلی پیروزی انقلاب و 8 سال دفاع مقدس بود، گفت: قدرت دین بود که با مدیریت امام (ره) جنگ را دانشگاه کرد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در یادواره شهدای روستای سرطاق بندرگز با اشاره به دوران 8 سال دفاع مقدس اظهار کرد: توده های مردم ایران در مقابل 37 کشور به سرپرستی رژیم خونخوار حزب بعث ایستادند، شخصیت هایی چون شهدای عزیز رفتند و چه زیبا تکلیف خود را انجام دادند و نتیجه آن بازدارندگی است که امروز شاهد آن هستیم.

 

وی با تاکید بر اینکه قدرت بازدارنده امروز ایران به برکت خون شهداست ادامه داد: توده های ملت ایران در آن شرایط سخت و حتی امروز در حراست از حریم و حرم آل الله سربلند شدند، استان گلستان هم افتخار دارد صدها رزمنده در این راه داشته و 18 شهید تقدیم کرده است، شهدای ما از همه چیزشان گذشتند تا بتوانند با خدای خود معامله کنند و به حقیقت شناسنامه کشور ما هستند.

 

فرمانده سپاه نینوا 3 مولفه را عامل موفقیت انقلاب اسلامی و وجه تمایز آن با سایر انقلاب ها بیان نمود و افزود: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قرآن کریم است، انقلاب اسلامی که جمهوری اسلامی بخشی از آن است مردم سالاری دینی است و بر اساس معیارهای الهی ترسیم شده است.

 

وی مولفه اول را ایمان عملی به ذات اقدس الهی، توکل و توسل عنوان کرد و گفت: باور دستورات نورانی اسلام و عمل به آن به عنوان راه روشن بشریت و اینکه باید در مسیر حق صادقانه حرکت کرد.

 

سردار معروفی با نابرابر خواندن جنگ تحمیلی گفت: ملت عظیم شان ایران با دید اعتقادی وارد جنگ شدن و همین امر باعث شد جنگ شکننده برای مردم دفاع مقدس شود، این 8 سال را دفاع مقدس می دانستند زیرا تمام فعل و انفعالات آن برگرفته از کربلا و عاشورا بود، فرهنگ دفاع مقدس در شکل و محتوا فرهنگ حسینی و عاشورایی بود، نام لشکرها و گردان ها کربلا و عاشورا بود، رمز عملیات ها، سربندها و...، غیر از عاشورا در کدام جنگ مقاومتی سراغ دارید انسانها برای دادن جان از یکدیگر سبقت بگیرند.

 

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان مولفه دوم را وحدت واقعی عنوان کرد و افزود: با همبستگی و اجتماع واقعی برای خدا و تحت امر حجت و امام است که نعمت سرازیر می شود و امنیت می آورد، در انقلاب و دفاع مقدس یک دین و یک اقلیت وجود نداشت، اقلیت ها و مذاهب مختلف با هر گرایش سیاسی تحت امر امام (ره) چه در انقلاب و چه در دفاع مقدس حضور داشتند.

 

وی همچنین مولفه سوم را مدیریت صحیح اسلامی عنوان کرد و تصریح نمود: اگر امروز می خواهیم از برنامه ریزی های، هجمه و تدابیر دشمن به سلامت عبور کنیم باید فرهنگ دفاع مقدس را در وجود مدیریت کشور احیا کنیم، باید مدیریت انقلابی، جهادی و روح اعتقادی را بر فعل انفعالات کشور حاکم کنیم.

 

سردار معروفی متذکر شد: آن چیز که در دوران دفاع مقدس به رزمندگان قدرت می داد فرماندهی امام خمینی (ره) بود امروز هم اگر می خواهید به سلامت عبور کنیم نباید دستمان از دست امام عصرمان جدا شود.

 

وی در پایان گفت: مطلب مشترک در اکثر وصیت نامه های شهدا این است که ای مردم، کسانی که بعد ما میمانید متحد باشید و اتحادتان حول امام و ولایت باشد.

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است