شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانفرمانده سپاه نینوا گلستان : ۴۴۵ هزار برگ سند از شهدا و ایثارگران دفاع مقدس در گلستان گردآوری شد

فرمانده سپاه نینوا گلستان : ۴۴۵ هزار برگ سند از شهدا و ایثارگران دفاع مقدس در گلستان گردآوری شد

منتشرشده در گلستان سه شنبه, 16 آذر 1395 ساعت 13:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار صادقی گفت: ۴۴۵ هزار برگ سند از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در استان گلستان را گردآوری کردیم.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رحمت الله صادقی فرمانده سپاه نینوا گلستان و دبیرکل نخستین اجلاسیه ملی ۴ هزار شهید گلستان صبح امروز در کنگره شهدای دانشجویی گلستان اظهار داشت: روز دانشجو در استان گلستان مقارن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان شد.

 

وی افزود: عملیات بزرگ فرهنگی با محوریت ایثار و شهادت با استفاده از ظرفیت دفاع مقدس اتفاق افتاده و استان گلستان به عنوان خادمین شهدا در این عرصه ورود پیدا کرده است.

 

دبیر کل نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید گلستان دانشجویان را افسران عرصه جنگ نرم دانست و یادآور شد: شورای سیاستگذاری برنامه‎های اجلاسیه شهدای گلستان را در ساختار افقی و عمودی استان به صورت منظمی چیده که همه استان از همه اقشار در این ساختار دیده و همه ظرفیت‎های جغرافیای استانی و مخاطب انسانی استان در این برنامه‎ها دیده شده است.

 

سردار صادقی تصریح کرد:عمق بخشی به داده‎های شهدا سبب شد که امروز آثار 3 هزار و 229 شهید را جمع‎آوری کنیم و شاید برای 10 سال آینده این ظرفیت و این منابع می‎تواند منابع بزرگی برای یک اقدام فرهنگی ایجاد کند.

 

وی یادآور شد: 42 هزار و 240 ایثارگر دوران دفاع مقدس در استان گلستان وجود دارد که از این تعداد 4 هزار شهید، 13 هزار و 129 جانباز و یک هزار و 171 آزاده هستند.

 

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان بیان داشت:  از 2 سال گذشته برنامه‎ها و سیاست‎گذاری‎های لازم در خصوص اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان را آغاز کردیم و در این مدت 445 هزار برگ سند از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را گردآوری کردیم.

 

وی گفت:  در راستای جمع‎آوری اسناد ایثارگران و شهدای استان گلستان 55 هزار قطعه عکس، یک‌‎هزار و 100 ساعت فایل صوتی و 2 هزار و یک ساعت فایل تصویری از مناطق مختلف عملیاتی از طریق خانواده شهدا و ایثارگران گرد‎آوری شده است.

 

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان ابراز داشت:  گلستانی‎ها 11 هزار یگان رزمی را در دوران دفاع مقدس تامین کردند و از این تعداد 4 هزار نفر افتخار شهادت  برایشان حاصل شد.

 

سردار صادقی تاکید کرد: با توجه به برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید در استان گلستان 117 کتاب را با عناوین مختلف از جمله داستان، شعر، خاطرات تالیف کردیم که از این میزان بیش از 100 مورد در مورد زندگی‎نامه شهدا و امیران و سرداران شهید بوده است.

 

وی از نقش مهم دانشگاه‎ها در برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان قدردانی کرد و افزود:  42 طرح پژوهشی در حوزه نشر ارزش‎های دفاع مقدس در استان گلستان و 64 پایان‎نامه و پژوهش دانشگاهی با عنوان ادبیات پایداری در حوزه دانشگاه‎ها حاصل شده است.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه به مناسبت برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان مسئولان از 500 خانواده جانباز 70 درصد و 4 هزار شهید استان گلستان دیدار کردند و تندیس اجلاسیه را به این خانواده‎های معزز تقدیم کردند، گفت:  4 هزار و 31 دقیقه سریال در راستای اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان ساخته شده است.

 

سردار صادقی اظهار داشت:  تا به امروز یک هزار و 323 یادواره در استان گلستان در سال 1395 در سطوح مختلف برگزار شد که این میزان بسیار قابل توجه است و استان گلستان بعد از دهه محرم یکی از مردمی‎ترین حمایت‎ها را به صورت مردمی از یادواره شهدا دارند.

انتهای خبر/07

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است